Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Areál firmy Turbosol

Autor: Adam Rujbr Architects s.r.o. | Adam Rujbr
Spoluautor: Tomáš Shromáždil
Adresa: Kšírova 246, Brno, Česká republika
Investor: TURBOSOL SERVIS, spol. s r.o.
Náklady: 28 000 000 CZK Realizace: 2004

Umístění objektu v rámci areálu je dáno dopravním řešením, které bylo předurčeno umístěním vjezdu naproti vjezdu do areálu Doka a také poloměry otáčení nákladních souprav. V souladu s nízkoenergetickým řešením je administrativní část umístěna k jihu.
Vnější tvář budovy odráží vnitřní poslání jednotlivých částí. Přízemní hala je provedena z oceli a opláštěná ocelovým vlnitým plechem. Administrativní část je zděná z tepelně akumulačních vápenopískových cihel a zateplená kontaktním fasádním systémem. Budova se v souladu s konceptem pasivního jímání sluneční energie otevírá k jihu prosklenou plochou formou atraktivní zdvojené fasády, což bude mít i zvukově izolační a také určitý marketingový efekt, neboť tímto směrem se nachází velmi frekventovaná dálnice D1. Systém zdvojené fasády s klapkami umožňuje v létě účinně odvětrávat teplo z meziprostoru, v zimě je naopak teplý vzduch nasáván do tepelného čerpadla a zvyšuje tak jeho účinnost. Objekt má dvě tepelná čerpadla – jedno pro výrobu chladné vody pro klimatizaci a druhé pro ohřev teplé užitkové vody. Větrání je přirozené, jinak je vše plně automatizované.
Vnitřní uspořádání by mělo umožnit maximální variabilitu, skladovací hala je z provozních důvodů rozdělena na dvě části. Samostatný prostor tvoří prodejna orientovaná směrem k ulici. Kancelářský provoz ve 2. NP je proveden formou hromadné kanceláře, pouze kancelář majitele je oddělena prosklenou stěnou. Komunikační prostory jsou minimalizovány.
Svislou nosnou konstrukcí administrativní části jsou železobetonové sloupy nebo ocelové sloupky doplněné obezděním a také nosné zdi z vápenopískových tvárnic. Pod úrovní terénu je nosnou konstrukcí monolitická železobetonová stěna nebo vyzdívka z betonových tvárnic. Nosná konstrukce haly je tvořena ocelovými šroubovanými nosníky.
Projekt
prováděcí projekt
Pavel Lindovský
Fotografie
Radovan Boček
Stavba
stavební firma
Ing. Hasoň
hliníkový fasádní plášť ALCOA W 50
Altrex, s.r.o.
tvůrce inteligentních budov
IB Structure, a.s. - v likvidaci
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 22.09.05
Návštěvnost: 57056 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.