Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Sídlo NTR
(dříve RVU)

Autor: MVRDV
Tým: Winy Maas, Jacob van Rijs and Nathalie de Vries with Willem Timmer, Duzan Doepel, Eline Strijkers
Adresa: Wim T. Schippersplein 5, Hilversum, Nizozemí | mapa
Realizace: 1994-97 Užitná plocha: 1500 m²

Sídlo společnosti NTR je jednou z budov kampusu spolupracujících televizních společností VPRO, NARA a NTR, které společně vytvářejí Net3, třetí televizní kanál nizozemského veřejnoprávního vysílání. Při umisťování budovy do kampusu sehrál nejdůležitější roli požadavek na zachování "ekologického propojení" Mediálního parku s centrem Hilversumu, koncipovaného jako zahradní město.
I přesto, že regulativy v území umožňovaly realizaci tradiční až čtyřpodlažní budovy, převážil u investora a architektů názor, že by toto řešení zničilo stávající zelené propojení Media Parku s městem. Zvolená koncepce zastavění pozemku eliminuje tuto hrozbu a nepůsobí rušivě.
Architekti navrhli dlouhou jednopodlažní budovu, která se svou hmotou zahrabává do svahu hilversumského kopce a je díky tomu z ulice neviditelná. Krajina okolního zahradního města pokračuje plynule na střechu domu. Na druhém konci se budova vznáší na sloupech nad zahradou z lávových kamenů a je z ostatních budov Media parku dobře viditelná a vytváří tak společnou "vysílací" krajinu.
Plášť budovy je obložen cortenovými pláty. Zelená střecha funguje jako balkon s výhledem na kampus Media Parku. Veřejná cesta spojuje město s kampusem. V místě zanoření veřejné cesty do hmoty budovy se nachází hlavní vstup do objektu. Vstupní část rozděluje budovu na tři zóny s rozdílnými kancelářskými typologiemi: jedna zóna s náhodně rozmístěnými kancelářskými jednotkami kolem společného prostoru, další zóna s traktem chodeb u ústředního patia a tradičními buňkovými kancelářemi a open space kancelář zarámovaná panoramatickým oknem s výhledem na mediální kampus.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 01.05.16
Návštěvnost: 6907 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.