Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Výstavní hala firmy Altenried

Autor: baumschlager eberle | Carlo Baumschlager, Dietmar Eberle
Spolupráce: Oliver Baldauf, Michael Ohneberg
Adresa: Bregenzer Strasse 6, Hergatz, Německo | mapa
Web: www.holzaltenried.de
Investor: Bernd Altenried
Projekt: 1993 Realizace: 1994
Užitná plocha: 3134 m² Plocha pozemku: 9541 m²
Obestavěný prostor: 7584 m³

Sochařsky ztvárněný výrobní objekt navenek jasně ukazuje, co se uvnitř odehrává: zpracovává dřevo. Stavba záměrně stojí v blízkosti spolkové silnice, takže je na očích každém okolojedoucímu a široce otevřená výloha má každého přimět k zastavení. Dům se skládá z velkorysé výstavní výstavní a prodejní části, která je mírně zvýšená nad okolním terénem a rozprostírá se téměř přes celou délku stavby, kam se vstupuje přímo z hlavní ulice. Ze zadní strany domu, který je usazen v lehce svažitém pozemku, se nachází sedm velkých garážových dveří umožňujícím příjezd nákladních automobilů do skladové části. Obvodové stěny a stropní deska pod prodejnou jsou z betonu. Všechny nadzemní ostatní části jsou ze dřeva. Výstavnímu prostoru dominují mohutné lepené vazníky ze smrkového dřeva. Vnější plášť obložený modřínovým dřevem je složený ze sendvičových panelů, které plynule přechází ve střechu. Monolitická budova vyvolává představy lodi, jejíž přídí prochází přes roh štěrbinové okno. Na zádi se nachází kanceláře a sociální zařízení, zatímco oranžově natřená stěna na konci výstavní plochy je zamýšlena pro budoucí rozšíření. Díky nepřehlédnutelnému vzhledu zákazník dodatečně získal další reklamu: Architektura zde promlouvá navýsost srozumitelným jazykem vycházejícím z podstaty stavby.

be
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 11.11.15
Návštěvnost: 5508 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.