Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům na nároží

Autor: Kuba, Pilař - architekti | Tomáš Pilař
Adresa: Burianovo nám. / M. Steyskalové, Žabovřesky, Brno, Česká republika | mapa
Investor: Za Kapličkou s.r.o.
Realizace: 2012

Dům se nachází na nároží Burianova náměstí a ulice Marie Steyskalové. Okolí domu lze charakterizovat jako území s nesourodou zástavbou hmotově a stylově různorodých staveb, kdy původně jedno až dvoupodlažní zástavba z 19. století až 1. poloviny 20. století byla v dalších letech postupně nahrazována zástavbou vícepodlažní.
Dům vytváří nové nároží náměstí a stává se pozvolným přechodem mezi nižší jihozápadní zástavbou a vyššími domy na jižní straně náměstí. Navržený dům na minimální parcele 8 x 27 m je jednoduchá podélná hmota s fasádou členěnou čtvercovými okny různých velikostí, která jsou osazena v líci s omítkou. Výjimkou jsou okna-výkladce se dveřmi v přízemí, která jsou zapuštěna do hloubky fasádní stěny. Výrazným akcentem do ulice Marie Steyskalové v 1.NP je hladká plocha obkladu, do kterého je zakomponován vstup do domu, stěna se schránkami a garážová vrata. Dům je třípodlažní. V prvním nadzemním podlaží je umístěn obchod s potravinami se vstupem z Burianova náměstí a schodišťový prostor do ostatních podlaží. V  částečném podzemním podlaží jsou sklepní kóje, úklidová komora a technická místnost. Ve druhém nadzemním podlaží jsou kanceláře se zázemím, ve třetím nadzemním podlaží jsou tři byty.

Literatura
 

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 11.03.16
Návštěvnost: 28418 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
parking? vha 11.03.16 10:19
? 11.03.16 17:10
okna ježek 11.03.16 21:55
parking... Yoris 30.04.16 12:16
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.