Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hudební zkušebna
Probelokal

Autor: marte.marte architekten | Bernhard Marte, Stefan Marte
Spolupráce: Alexandra Fink, Britta Wohlgenannt, Robert Zimmermann, Davide Paruta, Stefan Baur
Adresa: Furxstrasse 1A, Zwischenwasser, Rakousko | mapa
Web: www.zwischenwasser.at
Investor: Obec Zwischenwasser
Projekt: 1998 Realizace: 2001-02
Užitná plocha: 195 m²

Hudební zkušebna v Batschuns není primárně zamýšlena jako budova, ale je spíše vnímána jako “ozvučné těleso“. Je koncipována jako samostatně stojící krychle, jejíž vnější vzhled se odvíjí podle vnitřních potřeb. Malý abstraktní objekt zkušebny je vsazen do stávajícího školního komplexu, kde vede dialog se starou dominantní školní budovou. Obě části stojí blízko sebe, aniž by se vzájemně dotýkaly. Minimální odstup ani neumožňuje vznik řádného nádvoří. Výhledy z oken do okolní přírody však zůstaly nenarušené. Navíc jsou pro návštěvníka ještě jasnější a působivé. Objekt je orientován na novou příjezdovou cestu, která vede ze západu do centra vesnice. Nabízí se ještě možnost vstupu do školní budovy z východní strany. Hudební zkušebnu představuje do sebe uzavřená kostka, z níž jako rozměrné objektivy vystupují otvory s výhledem do krajiny a kudy proudí světlo. Přímé sluneční paprsky se tu stávají smyslovým zážitkem. Dirigent ani hudebníci se nikdy neposadí čelem k oknu. Interiér rozjasněný nepřímým světlem a jedinečný prostorový zážitek umožňují koncentrovat se na hudbu. Budova je po formální stránce zjednodušené “ozvučné těleso“. Stejnorodá fasáda napomáhá v prosazení abstraktní formy a celkového charisma. Po materiálové stránce tvoří vnější i vnitřní plášť panely z dřevěné překližky.
Marte.Marte Architekten
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 08.03.16
Návštěvnost: 15557 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.