Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Mateřská škola Jenštejn

Autor: S.H.S architekti s.r.o. | Lukáš Holub, Jan Rybář, Lubor Sladký
Adresa: Zlatnická 343, Jenštejn, Česká republika | mapa
Web: www.msjenstejn.cz
Investor: Obec Jenštejn
Realizace: 12.2012


Školka byla navržena jako jednopodlažní objekt, s půdorysem ve tvaru písmene L a s orientací teras herních prostorů směrem do přilehlé zahrady. Návrh respektuje požadavek investora na kapacitu dvou tříd celkem pro 48 dětí.
ednotlivé třídy jsou navázány na společný vstup, řešení však umožňuje pozdější oddělení a nezávislý provoz obou křídel objektu. Pro stravování dětí je vymezena přípravna jídel (jídla jsou dovážena), společná pro obě oddělení školky s výdejem do jednotlivých tříd. Samostatnou zónou je pak zázemí ředitelky školy a učitelek. Vnější členění budovy tvoří dvě do sebe zaklesnuté hmoty, představující funkční sféry heren a zázemí objektu. První, masivní hmota tradičního vzhledu, ve světle probarvené omítce, která obsahuje technické zázemí, se šikmo zvedá od země a převyšuje ve formě pultové střechy hmotu druhou, obsahující obě herny. Hmota heren je mírně zasunuta pod převis pultové střechy. Tímto řešením došlo k celkovému odlehčení objektu a vnesení prvku hravosti, který je ještě podpořen osazením šikmo tvarovaných francouzských oken ve fasádě, s otvíravými částmi, umožňující přímý kontakt s vnější zahradou i přímý výstup na palubovou terasu, podél obou herních místností. členěním okenních otvorů a obkladových desek na fasádě budova rozvíjí dětskou fantazii. Svým barevným a výtvarným členěním si však neklade za cíl se dětskému vnímání a pojetí světa jakkoliv přizpůsobovat, či vnucovat.
S.H.S architekti s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 18.02.16
Návštěvnost: 27116 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Spálená nebožátka Liala 18.02.16 11:21
MŠ není jen budova . . . Sl. Kuchovský 19.02.16 17:42
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.