Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dílenský prostor v Bregenzském lese
Werkraum Bregenzerwald

Autor: Peter Zumthor
Adresa: Hof 800, Andelsbuch, Rakousko | mapa
Web: www.werkraum.at
Náklady: 3 700 000 Euro Projekt: 2008
Realizace: 2.2012 - 7.2013 Zastavěná plocha: 700 m²

Werkraum Bregenzerwald byl založen v roce 1999 v Andelsbuchu na západě Rakouska za účelem poskytovat místním řemeslníkům odborné služby, pomáhat v technologické inovaci a ve spolupráci s architekty povznášet stavební kulturu v celém regionu. Werkraum Bregenzerwald v současnosti čítá 85 řemeslníků, z nichž 40% se pohybuje ve dřevozpracujícím průmyslu. Jedná se převážně o malé rodinné podniky s bohatou tradicí.
V roce 2008 pověřili místní řemeslníci švýcarského architekta Petera Zumthora, s nímž se seznámili při stavbě KUB - uměleckého domu v Břežnici, aby pro ně v Andelsbuchu vytvořil novou 'výkladní skříň', kde by mohli na jednom místě představit svojí tvorbu, pořádat výstavy, školení, semináře, přednášky a společenské akce. Kromě toho Zumthorův černý klenot slouží také jako turistické informační centrum a kavárna s obchodem.
Se stavbou se začalo po čtyřletém plánování v únoru 2012. Zumthorův výrazně horizontální návrh byl dokončen v červenci 2013. Tvoří jej rozlehlá dřevěná střecha o rozloze 700 m² spočívající na čtrnácti štíhlých ocelových sloupech a trojici masivních betonových jader. Velkoformátové prosklení umožňuje kolemjdoucím spatřit uvnitř vystavované práce místních řemeslníků, ale také vidět skrz celý objekt na přilehlé horské louky. Předěl mezi vnitřním výstavním prostorem a okolní krajinou tu splývá.
 
Autor: Petr Šmídek, 14.02.16
Návštěvnost: 21667 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.