Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Bytový dům Ragnitzstrasse

Autor: LOVE architecture and urbanism | Mark Jenewein, Herwig Kleinhapl, Bernhard Schönherr
Spolupráce: Tamara Frisch, Pirsoka Frey, Erika Brunnermeier
Adresa: Ragnitzstraße 36, Štýrský Hradec, Rakousko | mapa
Projekt: 2011-13 Realizace: 2013
Užitná plocha: 866 m² Plocha pozemku: 1750 m²

Realizace poměrně dostupných, malých ale kvalitních bytů, je v jednou z největších výzev pro současnou bytovou výstavbu. Projekt na ulici Ragnitzstrasse 36 reaguje na tuto výzvu následujícím způsobem: jednoduchá, systematicky a efektivně koncipovaná hmota poskytující všem bytovým jednotkám kvalitní podmínky. Výsledný objekt je z jižní strany zvlněn velkoryse koncipovanými balkony. Na severní straně se nachází vstupní pavlače ukryté za sítí z tahokovu. Výsledný obraz stavby byl dosažen kompozicí relativně nenákladných prvků. Celá stavba obsahuje patnáct malých bytů (40 – 50 m²) a jednoho střešního penthouse. V soklu pod obytnou částí se nachází podzemní parkovací stání. Všechny byty mají jižní orientaci a disponují širokým balkonem nebo terasou obrácenou do zeleně k potoku Ragnitzbach. Balkony a venkovní plochy zabírají vždy šířku celého bytu, jsou částečně zastřešené a mají rozlohu minimálně 17 m². Obytná část je vytažena do otevřeného prostoru, díky čemuž obývací pokoj i ložnice působí daleko větším dojmem. Balkonové zábradlí z modřínového dřeva vějířovitě reaguje na zvlněný rytmus vyložených balkonových desek. Zvolený materiál i zpracování navozuje příjemnou atmosféru. Severní pavlač zabraňuje v šíření dopravního hluku z ulice Ragnitzstrasse. Fasáda z tahokovu je namontována tak, aby při příchodu ze západní strany působil objekt transparentním dojmem. Naopak z východu se fasáda i celá hmota domu uzavírá, čímž při míjení objektu vzniká vizuální efekt překlopení. Výsledný dům působí skupturálním dojmem a zároveň se umí dramaticky proměňovat.
LOVE architecture and urbanism
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 14.11.15
Návštěvnost: 19154 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.