Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přístavba 3. oddělení mateřské školy

Autor: Kamil Zezula
Spoluautor interiérů: Antonín Kobližka
Adresa: Řepiště, Česká republika | mapa
Realizace: 2013-14


Stavba se nachází uvnitř zastavěného území obce. Původní, stávající objekty mateřské školy byly tvořeny dvoupodlažní budovou 1. a 2. oddělení a jednopodlažním hospodářským objektem, kde se nachází školní jídelna. Tyto objekty byly situovány na pozemku do tvaru písmene "L" a rozdělovaly pozemek na část jihovýchodní - pobytovou a severozápadní - hospodářsko obslužnou. V zahradě bylo množství vzrostlé zeleně, která tvořila do přilehlé ulice nepropustnou hradbu.
Nový pavilon (3. oddělení) je umístěn do zahrady tak, že z kompozice budov ve tvaru písmene "L" vzniklo písmeno "U". Transparentní pavilon má výhled jak zevnitř ven, tj. do ulice i do zahrady, ale také ulice je obohacena o pohled dovnitř.
V obci se vytvořila nová uliční fronta  a chybějící, větší, klidový předprostor před vstupem do školní jídelny, který ve formě spojovacího krčku umožňuje přístup také do 3. oddělení MŠ.
Návrh stavby včetně interiérů vychází z přesvědčení, že prostřední mateřských škol je nepochybně jedním z faktorů, které vytváří obraz o světě, který si člověk nese sebou dál do života.  Stavba se proto snaží být jednoduše kultivovanou a ne přehnaně barevnou s použitím prvoplánovitě „dětských“ motivů.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 05.10.15
Návštěvnost: 20242 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.