Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Dům pro hosty Little Willy

Autor: LOW architecten
Adresa: Vlaamsesteenweg 160, Brusel, Belgie | mapa
Realizace: 2013

Little Willy je název inovativního projektu v populární čtvrti Dansaert ve středu Bruselu. Projekt se skládá z ubytování Bed&Breakfast, obchodu, galerie, restaurace a soukromého bydlení. Architekti z ateliéru LOW na stísněném pozemku navrhli objekt, který 'přerůstá' původní historický dům z 19. století. Předchozí rodinný dům nahradili penzionem a střešním dvougeneračním bytem. Původní historicky cenný novoklasicistní objekt byl důkladně zrenovován. K tomu, aby mohly vzniknout další místnosti, bylo nevyhnutelné rozšířit dům na sousední pozemek. Bytové jednotky jsou zvenku vzájemně odděleny pomocí zelených střech a střešních teras. Nově navržená hmota se dokonale mísí se svým okolím a přitom vede zajímavý dialog mezi starým a novým. Jednotlivá zalomení znázorňují různé výškové úrovně obou ulic. Nový objekt je ořezán tak, aby působil lehce a zároveň vytvářel dostatečně osvětlené vnitřní dispozice.
LOW architecten
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 27.09.13
Návštěvnost: 16757 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.