Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Městská plastika Grashopper

Autor: BKK - 3
Adresa: Lerchenfeldergürtel 43, Vídeň, Rakousko
Realizace: 2004

Luční kobylka se anglicky řekne grasshopper. Jsme přece jenom v Rakousku, a tak má každé podstatné jméno na začátku velké písmeno. Aby částečně porozuměli místní, vypustí se ve slově tráva druhé S - německy se totiž luční koník řekne der Grashüpfer. Vznikne tak slovní hříčka v podání avantgardní skupiny BKK-3, která si vůbec ráda hraje. Se stavbami, slovy, a když se podíváte na jejich domovské stránky, uvidíte, že rádi hrají i fotbal - s poněkud pozměněnými pravidly. (pš)Na městském okruhu se to zazelenalo: městská plastika před inkubačním centrem IP.TWO na Ottakringu vytváří přes celou délku budovy dráždivou urbánní krajinu. Co tu nadměrně bují, jsou zeleně natřená plechová stébla trav, která zdobí schodišťové rameno a proměňují ho na ‘vícefunkční umělecký objekt‘ (BKK-3). Jeho hodnota není pouze vizuální, ale i v městotvorném užitku, když odděluje rušný okruh v bezprostřední blízkosti od chodců a nástupu do budovy. Nabízí navíc pohled na stresem zužovaný provoz aut pěkně z vyvýšené perspektivy. Objekt neslouží jen kancelářské budově, ale v případě potřeby i jako vchod do sousedící restaurace a jako letní zahrádka. Naposledy dokázala ‘luční kobylka’ svoji způsobilost i jako ‘catwalk’. Jednoho dne se tu vzpínali bílí koně ve vysoké trávě - nebo to skutečně byli jednorožci?
Zdroj: s laskavým svolením Architekturcentrum Wien, www.azw.at
Vložil: Petr Šmídek, 16.09.05
Návštěvnost: 49912 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.