Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kostel svatého Josefa v Le Havre
Église Saint-Joseph du Havre

Autor: Auguste Perret
Spolupráce: Raymond Audigier
Adresa: Boulevard François I, Le Havre, Francie | mapa
Web: www.lehavre.catholique.fr
Projekt: 1951 Realizace: 1953-57
Výška: 106 m

Na sklonku II. světové války bylo přístavní město Le Havre ležící v Normandii u kanálu La Manche vybombardováno spojeneckými nálety. V roce 1945 připravil francouzský architekt Auguste Perret urbanistický návrh, podle něhož se město v následujících dvou desetiletích celé obnovilo. Rozsáhlá výstavba je příkladem využití modulové železobetonové prefabrikace. V roce 2005 bylo město Le Havre zapsáno na seznam památek Unesco.
Kromě obytných bloků pamatoval Perretův urbanistický návrh také na veřejné stavby jako radnice nebo kostel, které se nesou v podobném stavebním duchu.
Římskokatolický kostel svatého Josefa byl postaven v letech 1951-57 a slouží jako vzpomínka na pět tisíc obětí, které ve městě zahynuly během spojeneckých náletů. Návrh kostela kostela pochází od autora celého města, kterým byl velký propagátor železobetonu a učitel Le Corbusiera Auguste Perret. Kostel se nese v neogotickém duchu a jeho 106 metrů vysoká věž již z dálky působí jako maják, který září v noci daleko na moře.
Autor: Petr Šmídek, 05.09.13
Návštěvnost: 7458 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.