Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hlavní sídlo galicijských architektů
Colexio Oficial de Arquitectos de Galicia

Autor: irisarri + piñera arquitectos | Jesús Irisarri Castro, Guadalupe Piñera Manso
Adresa: Rúa do Doutor Cadaval 5, Vigo, Španělsko | mapa
Web: www.coagvigo.es
Investor: COAG
Náklady: 1 800 000 Euro Realizace: 2007-09
Užitná plocha: 1980 m²

Výsledný tvar představuje maximálně možný obestavěný prostor ve stávajícím území. Dané limity jsme přijali jako fakt a jen jsme pospojovaly okrajové body. Do abstraktní hmoty se následně zařezávají okenní a větrací otvory. Zbývající část pozemku zůstala prázdná, aby volné náměstí před domem dotvářelo harmonickou topografii. Celková choreografie je ohleduplná ke stávajícím bohatě tvarovaným městským spojnicím. Uspořádání dopravy ve výsledku nevyžadovalo rozdělení na silnice, parkovací místa, chodníky a oddělující prvky. Výsledný projekt odráží pomíjivost dopravního ruchu v místě.
Budova je místem, kde se veřejnost a klienti setkávají s architekty. Musí tak sama odrážet současné požadavky společnosti a klientů na ekologii, trvalou udržitelnost, konstrukční pokrok, nové materiály apod. V domě architektů tak máme za povinnost podněcovat nové postupy a výzkum ve stavebnictví. Nezávisle na rentabilitě je potřeba zaujmout didaktický postoj, jít ostatním příkladem a přispívat ke snahám, které nabídnou více cest do budoucna. V průběhu své životnosti bude stavba umět zakomponovat nové požadavky. Dům bude proměňovat svůj vzhled podle aktuálního stavu společnosti a prostředí. To vše bez nutnosti poničit precizně definovaný a výrazný tvar domu.
Průhledný plášť podává důkaz o konání řady různých aktivit, které jsou z velké míry pro veřejnost a odkývá svou přítomnost před lidmi, kteří doposud neměli o architektech mnoho ponětí. Prostor se může neustále přetvářet. Komunikační systém funguje jako kmen stromu, na nějž je navázána řada nezávislých (ale přitom spolupracujících) organizací, které jsou všechny obaleny společnou korunou. Snahou bylo, aby šlo již zvenku spatřit všechny prchlivé momenty ze života uvnitř domu.
irisarri + piñera arquitectos
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 10.08.13
Návštěvnost: 15630 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.