Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům

Autor: GEBAS atelier architects s.r.o. | Miroslav Gebas
Adresa: Česká republika
Realizace: 2013


Jedná se o zděnou stavbu, jejíž výstavba trvala 2 roky. Dům je koncipován pro dvě osoby s hostinským pokojem o velikosti 4+kk. Na začátku všeho byl již hotový projekt, se kterým investoři nebyli spokojení a tak si na pomoc zavolali architekta. Ten měl především za úkol namyslet ideální dům, pro atypický trojúhelníkový tvar parcely, která začíná v šíři 10 m a rozšiřuje se pak do šíře 60 metrů. Povolování svěžího moderního domu bylo trochu složitější, vzhledem k tomu, že v okolní zástavbě se vyskytují domy v převažujícím designu podnikatelského baroka.
Výsledkem je ale krásný dům s otevřeným atriem, které má vytvořit přirozené soukromí s výhledem do zahrady, což byl i zároveň jeden z hlavním požadavků majitelů. Aby bylo co nejvíce zahrady zachováno a nezastavěno. Tedy aby dům doplňoval zahradu a ne naopak. Dalším atributem domu je zimní zahrada, která je propojená s domem. Má převýšený obytný prostor s bazilikálním osvětlením. Zajímavé je i propojení ložnice s wellness a vířivkou, ve vazbě na zahradu a koupací jezírko, které je přístupné přímo z terasy. 
Zimní zahrada je ideálním řešením pro milovníky živých květin a rostlin. V tomto případě se tato záliba odráží i v prostorné zahradě, která vznikla ve spolupráci majitelky a zahradních architektů. Nebojte se dát prostor v domě svým zájmům a koníčkům, s čím vám může dobrý architekt pomoc.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 21.07.15
Návštěvnost: 21663 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.