Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Selvika / národní turistická cesta

Autor: Reiulf Ramstad Arkitekter | Reiulf D. Ramstad
Adresa: Havøysund, Finnmark, Norsko
Investor: Norwegian Public Roads Administration
Projekt: 2007 Realizace: 2012
Plocha pozemku: 5000 m²Víceúčelový architektonicko-krajinářský objekt —
Cílem projektu je na tomto zcela vyjímečném místě jednoduše vymezit a posílit prožitek chůze od silnice k pobřeží. Hlavním záměrem proto bylo tento pohyb zpomalit a ze samotné stezky vytvořit nástroj nově interpretovaného zaostření pozornosti na empirii: uvážlivý, zdrženlivý přístup, jenž navozuje vnímavost (uvědomění si). Prvotním zájmen stran funkce byla všeobecná dostupnost. Namísto dvojakého řešení se schodištěm a rampou jsme se rozhodli pro rampu jako společnou přístupovou cestu a vytvořili z ní sjednocující motiv celého projektu. Kvůli sklonu místa musela být rampa velmi dlouhá, což také posloužilo ke zpomalení pohybu. Vinoucí se tok stezky prodlužuje cestu, díky čemuž otevírá nové perspektivy a nabízí návštěvníkům nové zážitky. Objekt, jež se nachází na dalekém severu Norska, v téměř měsíční krajině se svou vyprahlou a nehostinnou krásou, by v ideálním případě měl být zcela soběstačný – ve smyslu potřebné energie a produkovaného odpadu. Obecně bylo představou vytvořit v rozlehlé krajině lidský prvek, nadčasový stejně jako krajina sama, jež zároveň obrátí pozornost ke vztahu mezi trváním zážitku a ohromností prostoru.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 22.07.15
Návštěvnost: 19108 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.