Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Městská galerie Limerick - LCGA

Autor: John A. O'Reilly
Adresa: Carnegie Building, Pery Square, Limerick, Irsko | mapa
Web: gallery.limerick.ie
Projekt: 1997 Realizace: 2002, 2011

U brány do městského parku se nachází původní budova knihovny, která dnes, již zrekonstruovaná, plní účel nové městské galerie. Je to místo pro setkávání obyvatel a pořádání nejrůznějších kulturních akcí v hlavním městě provincie Munster, v Limericku. Původní stavba s velkorysými prostory účelně přetvořenými pro potřeby galerie jsou doplněny o několik samostatných objektů, které sjednocují celkový půdorys a opticky snižují celou hmotu původní knihovny. Celek velice příjemně komunikuje s okolím, a to nejen s rušnou ulicí, ale i přilehlým parkem. Podél jeho přístupové cesty jsou situovány místnosti, určené hlavně pro veřejnost a nabízející mnoho možností využití. Jedna slouží jako dílna pro kurzy výtvarného umění či pro potřeby dalšího výstavního prostoru a druhá jako kavárna, která se postupně stala nedílnou součástí života místních obyvatel.
Autor: Petr Šmídek, 20.05.13
Návštěvnost: 18889 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.