Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bytový dům Zderadova

Autor: ateliér AGP | Roman Gale, Michal Palaščák
Adresa: Zderadova 3/5, Brno, Česká republika | mapa
Náklady: 50 000 000 CZK Realizace: 2006-07
Užitná plocha: 1680 m² Obestavěný prostor: 10174 m³

Dům je součástí nového souboru staveb budovaného mezi ulicemi Křenová, Masná a řekou Svitavou v tzv. posvitavské zóně. Čistá kubická hmota s akcentem vstupu — „vykousnutým“ rohem a hranolem střešního světlíku — je konstrukčně provedena jako železobetonový stěnový monolitický skelet do 3. NP, v horních patrech jsou svislé konstrukce vyzdívané z keramických bloků. Střecha podzemních garáží (40 parkovacích stání) je zatravněna a je součástí parku. 35 malometrážních bytů má charakter sociálního bydlení. Vstup do objektu a hlavní schodišťová hala jsou orientovány na severní stranu, bytové jednotky jsou orientovány na východ, západ a jih — maximální proslunění bytů. 1. NP — bezbariérový vstup do objektu, přes zádveří do schodišťové haly. V tomto podlaží je pět bytových jednotek, z toho dvě jsou řešeny v úpravě pro tělesně postižené. 2.—6. NP — v přímé návaznosti na schodišťovou halu s výtahem je v každém podlaží šest bytových jednotek o velikosti 1+kk — 2+kk, dále se zde nacházejí skladovací kóje.
autorská zpráva
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 18.05.15
Návštěvnost: 7976 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.