Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Přednáškový sál Plantahof

Autor: Valerio Olgiati
Spolupráce: Nathan Ghiringhelli, Daisuke Kokufuda
Adresa: Hörsaal Weber, Plantahofstraße 205, Landquart, Švýcarsko | mapa
Web: www.plantahof.ch
Realizace: 2008-10 Užitná plocha: 270 m²

Přednáškový sál vzdělávacího centra LBBZ Plantahof se nachází v městě Landquart na východě Švýcarska v kantonu Graubünden a slouží poradenskému centru pro chovatele a majitele dobytka. Puristický návrh pochází od architekta Valeria Olgiatiho a inženýrské kanceláře Conzett Bronzini Gartman. Projekt vznikal přibližně jeden rok a přišel na 2 miliony Euro. Tmavě šedý betonový monolit dotváří v areálu zemědělské školy Plantahof nové hlavní náměstí. Stavba s výraznou pultovou střechou působí v rovinatém okolí Landquart jako osamělá skála. Do zšeřelého interiéru směřují pouze dvě protilehlá okna, která rozdělují prostor a nabízí průhled z nově vzniklého náměstí směrem do údolí Prättigau. Víceúčelový sál může hostit 130-180 účastníků. Kromě klasické posluchárny ho lze využít pro vědecké semináře, sněmovní zasedání a pódiové diskuse.
Do betonu jsou přidány tmavé příměsi. Nad střechou je přes nosníky a trámy napjatá tenká betonová stěna. Hlavní opěrný sloup vychází ven ze stavby. Nosnou konstrukci lze popsat jako hybrid mezi skeletem a masivní stavbou.
Autor: Petr Šmídek, 17.04.15
Návštěvnost: 21719 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.