Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přírodní koupaliště Riehen
Naturbad Riehen

Autor: Herzog & de Meuron | Jacques Herzog, Pierre de Meuron
Spoluautor: Wolfgang Hardt
Adresa: Weilstrasse 69, Riehen, Švýcarsko | mapa
Web: www.naturbadriehen.ch
Investor: Gemeindeverwaltung Riehen
Projekt: 8.2007 Realizace: 6.2014
Zastavěná plocha: 324 m² Plocha pozemku: 15243 m²

Dvojice basilejských architektů Jacques Herzog & Pierre de Meuron se po více než třech desetiletích konečně dočkala a společně se zastupitely města dokončili stavbu nového koupaliště v Riehen (bydliště Pierre de Meurona) u německých hranic. Dnes bezpochyby nejznámější švýcarský ateliér vznikl v roce 1978 a krátce na to se mu podařilo zvítězit v architektonické soutěži na příměstské koupaliště v Riehen. S tím, jak se měnilo umístění, museli mladí architekti dokola předkládat nové návrhy, až se po dlouhých 34 letech dočkali na počátku března 2013 položení základního kamene.
Hlavní snahou bylo vytvořit 'přírodní bazén', který by působil jako obyčejné koupaliště u rybníka. Pravidelný obrys 25 metrového bazénu je skrytý v 'rozpitých' okrajích plynulé přecházejících do okolních luk. Převlékací kabiny a další zázemí je ukryto za dřevěnými stěnami, které vypadají jako obyčejný modřínový plot zároveň oddělující rekreační plochu od přilehlé rušné komunikace.
Staré koupaliště muselo být v roce 2007 uzavřeno a strženo, aby ustoupilo nové bezcelní zóně mezi Lörrach a Weil am Rhein, za což německá strana Riehen vyplatila odškodnění 2,5 milionů švýcarských franků. Dalších 5,2 milionů franků odsouhlasilo místní zastupitelství již v roce 2011 a zbývající třetinu pokryl výtěžek z loterie. Stavba za celkem 10 milionů švýcarských franků byla dokončena v létě 2014.
Autor: Petr Šmídek, 15.04.15
Návštěvnost: 25276 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
CHF Miroslav Ričovský 20.04.15 09:55
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.