Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
The Park - budova SO.01.06
budova SO.01.06

Autor: Cigler Marani Architects, s.r.o.
Adresa: Chodov, Praha, Česká republika
Web: www.thepark.cz
Realizace: 03.2005 Užitná plocha: 8500 m²

Technologický park leží v těsné blízkosti dálnice. Dvanáct budov vytváří jeden organismus, který má řadu samostatně fungujících složek. Všechny objekty areálu se skutečně nacházejí v parku, jsou obklopeny přírodou a zároveň tvoří jakýsi „park technologií". Sadové úpravy mezi objekty prostupují dovnitř budov. Jedná se o projekt o celkové podlažní ploše 190 000 m2. Zhruba desetina objemu je realizovaná, další část ve výstavbě. V komplexu vyrostou vedle specializovaných pracovišť hotel, fitness centra, restaurace a kavárny. Mělo by zde vzniknout velmi racionální flexibilní pracovní prostředí s přírodními prvky, které dotvářejí pracoviště. Klient si nebude pronajímat jen čtvereční metry podlahy, ale i okolí a příjemný výhled z okna. Zaměstnanci budou moci strávit pracovní přestávku v kultivovaném prostředí mimo městský provoz. Předpokladem návrhu bylo, že Park bude poskytovat nejen kanceláře, ale i prostory využitelné jako laboratoře či výzkumná pracoviště, bude možné sdružovat vedení více společností. Na způsob Silicon Valley v USA by měl koncentrovat firmy zaměřené na určitý obor, které si navzájem jednak konkurují, jednak na sebe navazují. Vzniká tak určitá synergie, kdy lidé mohou cirkulovat v jednom rámcovém prostoru. Znají se mezi sebou a jejich vzájemný kontakt zkvalitňuje práci. Přitom Park nebude jen místem - vymezeným plotem - pro lidi zde pracující. Venkovní parkové plochy a všechna umělá jezera, močály, náměstí, ulice a atria budou otevřena širší veřejnosti. Budou je moci využívat i obyvatelé okolních sídlišť.

Kancelářská budova SO.01.06 se skládá ze dvou bloků, skleněné stěny a zimní zahrady. Kancelář Cigler Marani Architects vypracovala projekt pro stavební povolení, návrh budovy, výkresovou dokumentaci, zajišťovala stavební dohled pro investora a vybavení interiérů pro kokrétní nájemce.

Literatura
 
 
 
 

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 05.09.05
Návštěvnost: 78287 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.