Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
ARoS - umělecké muzeum Århus

Autor: schmidt hammer lassen architects
Adresa: Aros Allé 2, Århus, Dánsko | mapa
Web: www.aros.dk
Investor: Město Århus
Náklady: 40 000 000 Euro Realizace: 2001-04
Soutěž: 1997 Užitná plocha: 17700 m²

Galerie AroS představuje nové kulturní centrum v Århus, který je druhým největším dánským městem. Muzeum je navrženo tak, aby návštěvníky vítalo. Stojí rozkročené nad veřejnou cestou, která proměňuje stavbu v most spojující dvě městská kulturní centra. Veřejná cesta procházející muzeem nabízí živé spojení s uliční sítí ležící za ním a podněcuje souhru mezi muzeem a každodenním životem.
Objekt je usazen do svažitého pozemku, zabírá půdorysnou stopu 52 x 52 metrů a je vysoký 50 metrů. Na rozdíl od odměřeného zevnějšku je interiér zalitý denním světlem a tvoří jej řada organicky tvarovaných linií označujících jednotlivé úrovně muzea. Zakřivené ochozy rozdělují muzeum do dvou částí: výstavní křídlo s galerijními prostory a servisní křídlo obsahující restauraci, administrativu, restaurátorské prostory, místnosti k pořádání workshopů, sklady a knihovnu. Velkolepé točité schodiště prochází ochozy ve všech patrech, omotává se kolem dvojice výtahových šachet a zároveň nabízí vzrušující spojení mezi výstavními místnostmi. Vysoké lávky přemosťují atrium a vytváří dynamické spojení mezi oběma částmi muzea.
schmidt hammer lassen architects
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 08.03.15
Návštěvnost: 18880 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
upřesnění martinamertova 12.03.15 22:16
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.