Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Grand Union Canal Walk Housing

Autor: Nicholas Thomas Grimshaw
Adresa: 17 Camden Road NW1, Londýn, Velká Británie | mapa
Investor: J Sainsbury plc
Realizace: 1988 Užitná plocha: 10500 m²

Skupina deseti řadových domů lemujících kanál Grand Union je součástí přestavby širšího území v centrální části londýnském Camdenu. Architekt Grimshaw je i autorem sousedního supermarketu Sainsbury.

Složitá urbanistická situace předznamenala lokaci jednotlivých funkcí. Obytná skupina se vymezuje vůči supermarketu a parkovišti a obrací se směrem ke kanálu, bohužel směrem na sever. Architekt díky střešním světlíkům vpouští do interiéru přímé přirozené světlo. Společně s terasami nad klidnou hladinou kanálu přispívají k pobytové pohodě obyvatel. Domy jsou přístupné z chodníku nad kanálem. Výškový rozdíl mezi ulicí a chodníkem překonává nárožní věž, která kompozičně graduje stereotypní rytmus řadových domů.

Architektura domů odráží Grimshawův zájem o tvarosloví vycházející z industriálních respektive nautických předloh. Opláštění fasád, kruhové tvary oken, zábradlí na palubách-terasách a četné detaily v interiéru řadí domy nad kanálem Grand Union ke klenotům obytné high-tech architektury.

Dispoziční řešení třípatrových domů je následující - v přízemí se nachází zádveří s úložným prostorem a ložnice s vlastní koupelnou. Dvouramenné schodiště ústí v patře do chodby, z níž je přístupná kuchyň, obývací pokoj a komora. Na kuchyň navazuje jídelna se vstupem na terasu. Obývací pokoj je s jídelnou propojen. Motiv plynoucího prostoru probíhá i ve vertikálním směru, když se nad kuchyní nachází otevřený prostor pracovny osvětlený střešními světlíky. V nejvyšším patře se nachází další ložnice a samostatná koupelna s wc. Schodiště vede až na střechu, kde je možné využívat střešní terasu.Projekt
Fotograf
Hivision.cz
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 03.01.15
Návštěvnost: 11659 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.