Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Národní muzeum světových kultur
Statens Museer för Världskultur

Autor: Brisac Gonzalez Architecture | Cécile Brisac, Edgar Gonzalez
Adresa: Södra Vägen 54, Göteborg, Švédsko | mapa
Web: www.varldskulturmuseerna.se
Investor: Statens Fastighetsverk
Náklady: 33 000 000 Euro Realizace: 2004
Soutěž: 1999 Užitná plocha: 10950 m²

Pozemek leží na úpatí kopce na jihovýchodním okraji historického jádra Göteborgu. Muzeum leží v sousedství nejnavštěvovanější turistické atrakce v celém Švédsku - zábavního parku Liseberg. Muzeum slouží jako nová výstavní platforma pro sbírky etnografického muzea Folkens, Středomořského muzea a Východoasijského muzea, které byly doposud umístěny ve Stockholmu. Čtvrtou institucí, která sem byla přemístěna, je etnografické muzeum v Göteborgu. Kromě výstavních prostorů nová budova obsahuje také auditorium, vědecké centrum, knihovnu, restauraci a kanceláře. Objekt může sloužit také k pořádání mezinárodních fór a místních společenských událostí.
Výsledný objekt představuje jednoduchý kompaktní kontejner, v němž se spojuje současnost s historickým odkazem lidstva. Muzeum je jasně rozděleno na pevnou západní stranu probíhající kolem silnice, kde se nachází výstavní prostory, a vzdušnou východní část otevírající se směrem k prudkému svahu, kde se odehrávají veškeré společenské aktivity. Hlavní snahou bylo odhalit pestrý interiér více než třem milionům návštěvníků, kteří každý rok navštíví zábavní park Liseberg. Na druhou stranu odkrytí muzea umožní návštěvníkům zažít venkovní krajinu za zcela jiných okolností.
Mezi pevnou západní stranou a otevřenou východní částí se nachází kaňonovitá mezizóna obsahující všechny servisní provozy. Návštěvníci postupně prochází všemi těmito třemi částmi. Po vystoupání nahoru vytváří jednotlivé prvky sled referenčních bodů procházející skrze celou budovu, kde se střídají výhledy na kopec, atrium a muzeum.
Brisac Gonzalez Architects
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 16.10.14
Návštěvnost: 16895 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.