Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Oceanárium Hirtshals
Nordsøen Oceanarium

Autor: 3XN
Spoluautor: K.H.Nielsen, P.Holsting, R.Holm, K.Christiansen, L.Povlsen, M.Posch, M.Knudsen, T.Vorm, J.Søndermark
Adresa: Willemoesvej 2, Hirtshals, Dánsko | mapa
Web: www.nordsoenoceanarium.dk
Investor: Město Hirtshals
Realizace: 1999, 2003 Užitná plocha: 5000 m²

Oceanárium ležící v Hirtshals na severozápadě Dánska je rozšířením Muzea Severního moře. Ústředním prvkem je fascinující ohromné akvárium o objemu 4,5 milionu litrů slané vody napodobující drsné prostředí Severního moře. Představuje tak největší akvárium na světě se studenou vodou. Kromě hlavní nádrže se v oceanáriu nachází také řada menších výstav, akvárií, vodních laboratoří, “touch-and-feel“ bazénů a v prvním patře leží rybí restaurace s výhledem na Severní moře. Zázemí oceanária představuje řada velkých akvárií ke karanténě a akvária sloužící k chovu potravy, které lze spatřit společně se zařízením pro okysličování a čerpadly.
Vodní nádrž tvoří samostatný eliptický objekt umístěný na úpatí velkého stupňovitého amfiteátru, odkud může až 500 návštěvníků sledovat dění v akváriu skrze hlavní akrylátový panel (6 x 12 metrů) a poslouchat přes reproduktory potápěčovy komentáře.
Akvárium představuje významné rozšíření stávajícího muzea. Objekt se skládá ze čtyř poschodí, z nichž dvě jsou podzemní, což umožnilo v přízemí adekvátně reagovat na stávající muzeum a zároveň nabídnout návštěvníkům logickou a otevřenou orientaci. V roce 2003 však poničil tragický požár většinu oceanária a zahubil všechny ryby. Požár původně vzešel ze zapomenutého oblečení dělníků. Na základě nezávislého doporučení se klient opět rozhodl pro kancelář 3XNielsen, aby provedli rekonstrukci spočívající v novém opláštění ohromné betonové stěny akvária, která bez úhony přečkala oheň. Nově vzkříšené akvárium se velmi podobá tomu původnímu až na několik menších zakomponovaných vylepšení.
3XNielsen
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 13.12.12
Návštěvnost: 12110 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.