Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce a interiér panelového bytu

Autor: MMM-architekti | Pavlína Macháčková, Klára Makovcová
Vizualizace: David Přikryl
Adresa: Evropská, Dejvice, Praha, Česká republika
Realizace: 9.2013 - 12.2013 Užitná plocha: 75 m²

foto: Pavel Svoboda
Interiér a rekonstrukce panelového bytu byl navržen v minimalistickém industriálním duchu. Návrh respektuje původní konstrukční systém - železobetonový skelet, který je vyzdvižen jako hlavní koncept interiéru a odhalen v surové podobě. Hrubost návrhu interiéru je zachována i v použitých materiálech. Hlavními materiály vytvářející technický industriální dojem interiéru jsou přírodní březová překližka, sklo, nerez a šedé marmoleum. Z původních konstrukcí zůstaly zachovány pouze obvodové stěny, nosný železobetonový skelet, světlík a stoupačky, které jsme ponechali uprostřed dispozice, jako vtip, dotvářející koncept průmyslového interiéru. Trubky jsou natřeny bílou barvou a zároveň topí.
Dispozičně je byt koncipován jako velkorysá otevřená dispozice s posuvnými dělícími příčkami. Uprostřed dispozice kolem domovního světlíku, kde vedou všechny instalace pro byt, je umístěno jádro s kuchyní, koupelnou a WC. Ze vstupní haly vstupujeme do obývacího pokoje, do koupelny, na WC a do ložnice v severní části dispozice. Ložnice je taktéž přístupná pomocí posuvných dveří z pracovny /pokojem pro hosta/. Obývací pokoj s kuchyní, jídelním koutem a pracovnou tvoří velkorysý západní trakt přes celou délku bytu. Návrh počítá s možností dodatečného oddělení prostoru pracovny od jídelny mobilní příčkou a od ložnice vestavěnou skříní – vznikne tak samostatný dětský pokoj. Koupelna a WC jsou s kuchyní opticky propojeny prosklenými nadsvětlíky. Všechny atypické vestavné interiérové prvky včetně kuchyně a knihovny jsou vyrobeny z březové překližky s nerezovými detaily. Obklad nad kuchyňskou linkou je z lakovaného skla, stejně jako dveře do obývacího pokoje. Koupelna a WC jsou černobílé, černá kulatá mozaika je kombinována s velkoformátovými bílými bezesparými obklady a černými vestavěnými skříňkami pod umyvadlo a pro pračku.
MMM-architekti
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 01.12.14
Návštěvnost: 37224 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
panelový byt Josef Čančík 01.12.14 14:45
... Daniel John 01.12.14 15:38
povedený kousek Marek Brejcha 02.12.14 11:12
budoucí dětský pok. Martin Přibík 04.12.14 14:26
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.