Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Stavební úpravy objektu Gong

Autor: ATELIER 38 s.r.o. | Tomáš Bindr, Jan Zelinka
Hlavní inženýr projektu: Ing. Luděk Valík
Adresa: Poděbradova 2738/16, Moravská Ostrava, Ostrava, Česká republika | mapa
Investor: ISA CONSULT s.r.o.
Projekt: 2011 Realizace: 2012-13
Zastavěná plocha: 838 m² Obestavěný prostor: 16760 m³

Zhodnocení polohy a stavu staveniště
Rekonstruovaný objekt GONG se nachází na ulici Poděbradova v části Moravská Ostrava, západně od centra Ostravy a současně v severní blízkosti bývalé koksovny Karolina. Objekt byl postaven v padesátých letech minulého století jako ubytovna pro dělníky.  Ve dvoře objektu jsou zpevněné plochy pro příjezd a parkování a sadové úpravy. Jižně od objektu, na vedlejším pozemku parc.č. 381/1 se nachází vzrostlý mohutný památný strom - Platan javorolistý (platanus acerifolia), který svou rozsáhlou korunou zasahuje nad střechu řešeného objektu a stává se jeho nedílnou součástí.

Urbanistické a architektonické řešení stavby
Jedná se o stavební úpravy stávající budovy, která má stávající urbanistické a venkovní architektonické řešení poplatné době vzniku - obsahuje prvky SORELY. Řešený dům není zapsán v seznamu nemovitých kulturních památek.
Objem stávajícího objektu je respektován. Přístřešek hlavního vstupu z ulice Poděbradové s monumentálními pilíři je nahrazen subtilnější konzolou. Ve stejném designu jsou navrženy další přístřešky - nad zadním vstupem a nad bočním vstupem z ulice Hollarova. Z fasády objektu jsou odstraněny balkóny na severní fasádě, podokenní kordonové římsy na východní a západní fasádě a předsazené zábradlí lodžií na fasádě jižní.
Úkolem stavebních úprav bylo při maximální možné míře respektování stávajících konstrukcí vytvoření soudobé moderní budovy. Objekt je tmavošedou fasádní stěrkou opticky rozdělený na parter a typická podlaží, která jsou v bílé omítce. Nová střešní krytina je navržena opět plechová ve středně šedém odstínu. Symetrie objektu je zvýrazněna středovým rizalitem rovněž v tmavošedé fasádní stěrce. Oknům v I.NP jsou sníženy parapety a společně s nadpražím jsou provedeny kónicky. Západní fasáda je proti slunci chráněna posuvnými panely, fasáda se tak může v průběhu dne proměňovat. Okna jsou plastová bílá, francouzské okna v 1.NP ze statických důvodů - hliníkové rámy v bílé barvě, vstupní dveře plné opláštěné nerezovým kartáčovaným plechem v kombinaci s bezrámovým zasklením.

Dispoziční řešení
Vychází ze stávajícího trojtaktu a rozdělení objektu centrální komunikační částí do dvou částí.
V centrální části je kromě vertikálních komunikací - schodiště a výtahu, umístěna velká zasedací místnost a vstupy do hygienických zařízení.
Dvě křídla po stranách centrální části jsou podélným nosným systémem rozděleny na trojtrakt - kancelář-chodba-kancelář. Široké tmavé chodby jsou nahrazeny užšími chodbami se skleněnými příčkami pro prosvětlení a optické rozšíření a propojení prostorů. Nově je ve středové části navržen prosklený výtah propojující všechna podlaží.
V 1.PP jsou prostory technického zázemí budovy a sklepní prostory pro jednotlivé nájemce.
V jednotlivých polovinách jednotlivých podlaží 1.NP až 4.NP budou nájemci administrativního charakteru - kancelářské prostory.
V 5.NP - podkroví je situován přednáškový sál s předsálím a výstavní galerie.
V části objektu je navržena restaurace. V restauraci je cca 60 míst k sezení. Restaurace, bar, kuchyně, přípravny a sklady se nachází v 1.NP. Šatny, sklad piva a další se nachází v 1.PP.

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 28.11.14
Návštěvnost: 27850 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.