Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Warehouse #1 - obchod a showroom s destiláty

Autor: D3A spol. s r.o. | Marek Sodomka, Jaroslav Zima
Adresa: Sokolovská 105 / 68, Karlín, Praha, Česká republika
Investor: Ultra Premium Brands – Central Europe s.r.o.
Náklady: 4 000 000 CZK Projekt: 5/2011 - 10/2011
Realizace: 9/2011 - 11/2011 Užitná plocha: 172 m²

Snímek Petr Karšulín
Jakub Janeček ze společnosti Ultra Premium Brands se po letech strávených v již nedostačujících prostorách rozhodl přemístit sídlo své firmy do Karlína. Stavební program nebyl složitý a jeho zadání znělo: „Vlastní showroom se značkovými lihovinami spojený s maloobchodním prodejem, který by se měl stát místem, kde zákazníci nejenom nakoupí lahve s krásným obsahem, ale dozvědí se něco i o způsobu výroby a zvláštnostech, které mají vliv na jejich výslednou chuť.“

Z architektonického pohledu došlo k zásadnímu vyčištění a zjednodušení prostoru a také k úpravě vstupu tak, aby si návštěvníci nepletli vstup do domu se vstupem do obchodu. Vnější fasáda byla natřena na tmavě šedou.
Interiér zapůsobí svou osobitou atmosférou. Přispívá k tomu výběr přírodních materiálů (podlaha, police, nábytek, špalky nahrazující stoly), krásně surová odhalená konstrukce stropu z trámového železobetonu z 20. let minulého století a především pak vhodně nainscenované produkty firmy, lahve se zřejmým obsahem. Ty ve třech masivních, výrazně vykonzolovaných policích nad sebou obíhají vzdálenější zeď od ulice. Díky nasvětlení pomocí schovaných LED pásků vyniká barva obsahu každé z nich.
Za pozornost v přízemí pak stojí rovněž hluboké parapety za výklady, podlahová, lehce zamlžená skla, která prozrazují, že o patro níže se nachází ještě něco dalšího, a především pak dnes již charakteristický motiv interiérů od D3A: velmi subtilní točité ocelové schodiště s průsvitnými stupni.
V podpalubí plachetnice, která pašuje alkohol. S nadsázkou je možné říci, že teprve dole se odehrává to hlavní: klubová místnost sloužící pro pravidelné přednášky, setkávání, diskuse a ochutnávky. Díky jednoduchému triku oblého ohnutí dřevěného obkladu, který plynule propojuje podlahu se zdmi, máte sugestivní pocit, že se nacházíte v podpalubí lodi. Tuto atmosféru přiživuje jedna stěna vytvořená ze starých sudů a rozkládací historický bar přivezený z Indie. Prvky, které si majitelé přáli zaintegrovat do interiéru.
Nacházíme se v podobném prostoru jako nahoře, jen podstatně nižším. Znovu odhalená nosná konstrukce stropu je navíc zesílena ocelovými I profily, které naštěstí zůstaly odhaleny, a nejsou tak schovány za nesmyslným protipožárním podhledem.
Obě delší strany jsou lemovány průsvitným barem, jehož záře orientovaná k podlaze i ke stropu vytváří v podstatě jediné, a to značně intimní osvětlení prostoru. Pod ním se příhodně nacházejí krásné odhalené tubusy radiátorů. Prostor zaplňuje volně rozmístěné a pohodlné designové sezení, doplněné o stoly organických tvarů. Poslední, avšak ne nepodstatnou částí prostoru je zázemí s toaletami s nerezovou podlahou, ve kterém D3A uplatnili své tradičně neformální zacházení s readymade výrobky (např. zrcadlo zavěšené ze stropu na horolezeckém laně).

přejato z textu Adama Gebriana, psaného pro Lidové noviny
kráceno redakcí
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 03.12.14
Návštěvnost: 27007 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Warenhouse*1 Václav Svejkovský 04.12.14 07:58
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.