Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dětské pokoje v podkroví

Autor: Eva Bradáčová
Adresa: Spořice, Česká republika
Realizace: 2012-13 Užitná plocha: 78 m²

Po letech došlo v rodinném domě k celkové rekonstrukci podkroví. Majitelé mají děti školou povinné a každému z nich chtěli dopřát vlastní prostor. Rozdělení pokojů na chlapecký a dívčí bylo od začátku jasné. Barvy, tapety a doplňky se volily s ohledem na přání dětí.
Chlapecký pokoj působí o něco prostorněji díky otevření do výšky až pod samotný hřeben střechy. Proto bylo možné nad kleštinami krovu vytvořit klučičí bunkr, do kterého se dá vylézt po žebříku nebo vyšplhat po laně. V pokoji je vše potřebné včetně počítačového a psacího stolu. U knihovny je křeslo se Stereo Sound Systémem. Šikmé prostory pod okny se využily pro vestavěné police. Také vestavěná šatní skříň, vyrobená na míru, kopíruje sklon střechy.
Dívčí pokoj je laděný do bílé v kombinaci s růžovou a fialovou. Barvy jsou velmi dívčí, působí harmonicky a dobře se doplňují s vybraným odstínem dřevěné podlahy, dveří a viditelných částí krovu. Část pokoje slouží jako taneční prostor, který je doplněn nástěnnými zrcadly, RGB reflektory, disko koulí a zavěšenou televizí. Bílá, vestavěná skříň opět kopíruje tvar krovu. Pod okny se našlo místo pro rozkládací pohovku s barevnými polštáři, která slouží pro příležitostné přespání kamarádek.
Ve všech místnostech se záměrně ponechali viditelné dřevěné nosné prvky krovu, které dodávají podkroví příjemnou atmosféru. Někdy se využili jako základ pro atypický nábytek jako v případě knihovny ve chlapeckém pokoji.
Oba pokoje spojuje hala se schodištěm. Ta je v neutrálních barvách a na jedné stěně je výraznější tapeta s ornamenty. Na podlahu haly a schodiště se použilo panDomo v odstínu bílé kávy. Pod okny je malé, příjemné sezení.
Projekt
Fotograf
Jiří Ernest
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 31.10.14
Návštěvnost: 28548 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.