Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Fotbalový stadion Costières
Stade des Costères

Autor: Vittorio Gregotti
Adresa: 123 Avenue de la Bouvine, Nimes, Francie | mapa
Web: www.nimes.fr
Realizace: 1989-93 Soutěž: 1986

Projekt vyhrál uzavřenou mezinárodní architektonickou soutěž v roce 1986. Jednalo se o návrh do již vymezeného urbanistického celku nacházejícího se v rozsáhlé rekonstruované předměstské oblasti mezi bulvárem Peripherique a dálnicí. Projekt také nastavil měřítko a princip zástavby v této revitalizované městské oblasti. Stavba je novou vstupní branou do města a zároveň propojením historické a nové městské části. Okolo stavby stadionu byl upraven okolní terén a vypadá jako přírodní zemní těleso. Jedná se například o13 metrů vysoký zemní blok, který je modelován pomocí 4 teras. V tomto bloku se nachází přístupové schodiště pro diváky. Dále je v tomto zemním celku zakomponováno osvětlení, kanceláře a zázemí stadiónu. Severovýchodní blok slouží jako otevřené náměstí a nachází se v něm vstupy pro úřady, tisk, ostatní sportovní členy a pracovníky. Plně otevřený prostor uvnitř severozápadního bloku je navržený jako výstavní a konferenční centrum. Jihovýchodní bloky slouží jako tělocvičny s basketbalovými a volejbalovými hřišti a zásobovacími prostory. V Jihozápadním bloku je velká tělocvična s transparentním střešním pláštěm jehož hlavní nosnou konstrukcí jsou ocelové nosníky. Po celé délce hlediště je prostor zastřešen plechovou krytinou. Střecha vytváří dlouhou hmotu. Tato hmota je přerušena "věžemi", které slouží jako úniky. Stadión je navržen pro 5000 diváků.
Eva Kosíková, Matěj Kosík


Autor: Petr Šmídek, 23.09.12
Návštěvnost: 12075 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.