Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce hradu Castelo Novo

Autor: comoco arquitectos | Susana Constantino, Luís Miguel Correia, Nelson Mota
Spolupráce: Vanda Maldonado
Adresa: Largo do Adro, Castelo Novo, Portugalsko | mapa
Realizace: 2003-08 Užitná plocha: 3650 m²

Hlavním požadavkem bylo zakonzervování stávajícího stavu a následné zhodnocení ruin hradu Castelo Novo a jeho přilehlého okolí. Navíc bylo požadováno vytvoření objektu, kde by se mohli zdejší obyvatelé a návštěvníci scházet a uvědomovat si význam zdejšího místa.
Jako odpověď na tyto požadavky byl vytvořen “objekt“ bez přesně definovaných hranic, který se organicky přizpůsobuje místním podmínkám a ke své podpoře využívá stávající prvky. Výsledný objekt představuje souvislý těžce identifikovatelný pás, který však zcela naplňuje svůj jedinečný a specifický účel.
Objekt se mění společně s charakteristikou místa. Zatímco na náměstí u kostela se tváří jako hmota přesně vymezující hranice, tak za hradními zdmi se mění v komunikační systém složený z ramp a schodů vznášejících se nad terénem a podpíraných lehkou ocelovou konstrukcí.
Toto řešení umožnilo návštěvníkům obdivovat archeologické naleziště bez jeho narušování. Cesta je zakončená na hlavní hradní věži, kam byl umístěn “ocelový box“ obsahující multimediální místnost.
Společně s tímto boxem vznikla plošina, kde se mohou návštěvníci těšit z panoramatického výhledu na okolní krajinu. Celá stavba vznikla za použití lehkých ocelových konstrukcí, které pomáhají snadno rozlišit nový objekt od stávajících částí a zároveň v případě potřeby umožňují rychlý návrat do původního stavu před zásahem.
comoco arquitectos
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 13.09.14
Návštěvnost: 26510 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
hrad Peter Koman 13.09.14 11:23
v případě potřeby ... rychlý návrat do původního stavu Dr.Lusciniol 15.09.14 11:41
Vtipné a příjemné Ivana Gantnerová 18.09.14 09:26
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.