Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Spalovna odpadu

Autor: EEA | Erick van Egeraat
Adresa: Håndværkervej 70, Roskilde, Dánsko | mapa
Web: www.karanoveren.dk
Investor: Kara/noveren I/S
Realizace: 2010-14 Soutěž: 2008

Rotterdamská kancelář Ericka van Egeraata dokončila v Roskilde novou spalovnu odpadu. Slavnostní zahájení provozu se uskutečnilo 2. září 2014 za účasti dánského korunního prince Frederika. Provozovatelem spalovny, která se podobá spíše sakrální stavbě než průmyslové hale, je společnost Kara/Noveren.
Nižší část objektu je utvořena tak, aby reflektovala okolní střechy továrních budov a na konci pak celý objekt vyvrcholil do stometrové výše, čímž se odvolává k Unescem chráněným věžím katedrály v Roskilde. Barevné řešení obvodového pláště, které je provedeno ze dvou vrstev hliníku, se odvolává ke zmiňovanému chrámu s fasádou z pálených cihel. Za děrovanou fasádou spalovny se ukrývá nejmodernější technika. Kulaté otvory, které jsou do dvojité fasády vyřezány pomocí laseru, by měly v noci zářit a připomínat rozžhavené železo. Další zvláštností je vizuální efekt připomínající plamen “rozpalující“ každou hodinu celou spalovnu. Spalovna by měla poskytovat energii pro více než 60 tisíc domácností.
Zdroj: EEA
Vložil: Petr Šmídek, 02.09.14
Návštěvnost: 25264 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.