Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vědecký park

Autor: Uwe Kiessler
Adresa: Munscheidstrasse 14, Ückendorf, Gelsenkirchen, Německo
Web: www.wipage.de
Realizace: 1988-95

Hlavní charakteristikou tohoto komplexu je využívání alternativních energií, především energie solární. Koncept budovy se v půdorysném členění hmot projevuje vytvořením 300 metrů dlouhé jižní nárazové pasáže, na kterou na severní straně dosedá hřebínková sestava trojtraktů laboratoří nebo kanceláří orientovaných na východ a západ. Veřejná pasáž slouží v zimním období k akumulaci tepla získaného slunečním zářením, v letním období je provětrávána vzduchem ochlazovaným sousední vodní nádrží. Funkčně slouží pasáž jako respirium kanceláří, jsou zde situovány obchody, informačním centrum, restaurace a potřebné zázemí. Za zmínku stojí měřič energie, která byla od uvedení budovy do provozu vyprodukována baterií kolektorů na střeše budovy. Vědecký park v Gelsenkirchenu je čítankovým příkladem solární architektury.
Autor: Jan Kratochvíl, 15.08.05
Návštěvnost: 41843 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.