Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Dům stromový had

Autor: Luís Rebelo de Andrade, Tiago Rebelo de Andrade
Spoluautor: Madalena Rebelo de Andrade
Spolupráce: Raquel Jorge, Pedro Baptista Dias
Adresa: Pedras Salgadas, Portugalsko | mapa
Web: www.pedrassalgadaspark.com
Investor: UNICER
Realizace: 2012 Užitná plocha: 27 m²

foto: Ricardo Oliveira Alves
Společně s projektem ekologického resortu Pedras Salgadas od architektů Luís Rebelo de Andrade a Tiago Rebelo de Andrade přišla výzva vytvořit objekt, který by oživil představy života ve stromovém domě.
Projekt vznikal v úzké spolupráci se společností specializované na stavebnicové systémy. Hlavním cílem bylo získat dům, který by se co nejvíce vzdaloval pravoúhlým stavbám, a připravit koncept ze stavebnicového systému.
Hlavní příměr, který si člověk s dřevěnými návrhy s břidlicovým pláštěm ihned spojí, je had proplétající se mezi stromy. Dům se před pozorovatelem objeví znenáhla podobně jako divoký živočich ve svém přirozeném prostředí. Volba materiálů dává okamžitý pocit spojení s přírodou, zároveň vytváří logické spojení a perfektní symbiózu mezi domem a parkem. Architekti použili nové technologie k testovacím prototypům umožňujícím odlehčenou konstrukci.
Surový přírodní materiál (břidlice a dřevo) použitý na obvodový plášť slouží zároveň ke zlepšení integrace a získání neviditelnosti. Navržené domy by totiž neměly hrát hlavní roli, která by měla náležet především parku se stoletou historií.
Jedním z hlavních aspektů při vzniku projektu bylo téma ekologie a trvale udržitelného rozvoje. Kompaktnosti a racionality bylo dosažení pomocí vrstvené konstrukce se zesílenou izolací, topným systémem, opětovným použitím vody, solárních panelů na ohřev vody, osvětlení LED diodami s nízkou spotřebou energie stejně jako ochrana zeminy před nevratným zásahem. Každý dům tvoří pokoj s koupelnou a kuchyní.
Dvojice domů 'stromový had' umístěných v parku Pedras Salgadas využívá stejné materiály a technologie soustředěné na naše prvotní představy: primitivní chata a divoký živočich.
Projekt navržený architekty Luís Rebelo de Andrade a Tiago Rebelo de Andrade ve spolupráci s firmou na stavebnicové systémy předjímá bohaté využití, které lze přizpůsobit jiným krajinám a klimatu.
V současnosti jsou připravovány a brzy již budou veřejnosti představeny varianty domu 'horský had', 'říční had' a 'písečný had', které se svými rozměry a materiály snadno přizpůsobují klimatu daného regionu. Poté bude možné uplatnit některý z těchto domů na mořském pobřeží, u řeky, v horách nebo městském prostředí.
Rebelo de Andrade Studio
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 23.08.14
Návštěvnost: 28080 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.