Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Galaxy Soho

Autor: Zaha M. Hadid, Patrik S. Schumacher
Spoluautor: Yoshi Uchiyama, Satoshi Ohashi, Cristiano Ceccato
Adresa: No. 7A Xiao Pai Fang Hutong, Dongcheng, Soho, Peking, Čína | mapa
Web: galaxysoho.sohochina.com
Investor: SOHO China Ltd.
Realizace: 2009-12 Výška: 67 m
Užitná plocha: 332857 m² Plocha pozemku: 46857 m²

Projekt Galaxy SOHO uprostřed Pekingu zaujímá rozlohu 330.000 m² kanceláří, obchodů a zábavní komplex, který představuje nedílnou součást městského života inspirovaného velkolepým měřítkem Pekingu. Architekturu tvoří pětice souvislých tvarů, které se vzájemně oddělují, splývají nebo propojují mosty. Jednotlivé díly se vzájemně přizpůsobují, vytváří architektonické panorama bez jakýchkoliv ostrých nároží nebo prudkých přechodů, které by narušily plynulost celkové kompozice.
Rozlehlé vnitřní dvory v projektu odráží tradiční čínskou architekturu, kde nádvoří představuje souvislý svět otevřených prostorů. Architektura zde není tvořena z rigidních bloků, ale místo toho se skládá z jednotlivých dílů, které vzájemně splývají a vytváří souvislé prostředí vzájemného přizpůsobování a tekoucího pohybu mezi jednotlivými objekty. Posouvání výškových úrovní v návrhu mělo dopad na vytvoření hloubky a zanoření do obvodového pláště. Jak návštěvníci vejdou hlouběji do budovy, objevují intimnější prostory, které vyházejí ze stejné formální logiky souvislých křivek.
Spodní tři poschodí Galaxy SOHO tvoří veřejné prodejní a zábavní prostory. Horní podlaží pak poskytují administrativní prostředí pro sdružování kreativních podnikatelů. Vrchol domů je pak věnován barům, restauracím a kavárnám, které nabízí výhled na jednu z největších tříd ve městě. Tyto rozdílné funkce jsou vzájemně propojené pomocí přívětivých interiérů, které se vážou k městu, aby stvrdily Galaxy SOHO jako jeden z nejvýznamnějších bodů v Pekingu.
Zaha Hadid Architects

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 11.08.13
Návštěvnost: 18718 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.