Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zámek u Prahy

Autor: 4A architekti | Peter Hudák
Spoluautor: Tereza Pardonová, Mária Maninová
Adresa: Česká republika
Realizace: 2008 Užitná plocha: 2500 m²

Projekt pracuje s navrácením původní obytné funkce do zámeckého objektu, který bude kromě toho využíván také pro reprezentační a výstavní účely. Nedílnou součástí projektu bylo vyřešení hlavních a vedlejších vstupů do objektu a umístění parkovacích stání, dispoziční rozvržení jednotlivých funkcí, vyřešení vertikálních komunikací a jejich návaznosti od suterénu po nadzemní patra a architektonické začlenění nových prvků do stávajícího areálu zámku.
Příjezdová komunikace je na jižním nádvoří zámku doplněna o rozšířený slavnostní předjezd. Podél severozápadní fasády je vytvořena komunikace s rampou, která slouží pro vjezd do nově vybudovaných garáží. Podél parku, z jedné strany příjezdové komunikace a kolmo na severozápadní fasádu jsou vytvořena příležitostná parkovací stání. Hlavní komunikace je z žulových kostek, které se již v areálu vyskytovali, kruhový předjezd je v mlatové úpravě a severní terasa z malých dlažebních kostek. Plocha uprostřed kruhového předjezdu je v jedné úrovni se vstupem do zámku, výškový rozdíl mezi touto plochou a komunikací je řešen zatravněnou sešikmenou plochou po jejím obvodu a kamenným vyrovnávacím schodištěm.

Požadavky na nové prostory (garáže a bazén) jsou řešeny tvarově strohou a jednoduchou přístavbou směrem do zahrady zámku, ke které je navržen příjezd po svažitém terénu ze západní strany, přičemž pěší propojení - stávající kamenné schodiště - zůstává zachováno. Přístavba si neklade za cíl konkurovat tvarově rozmanitému stylu stávajícího objektu, ale pouze jej doplňuje o potřebné prostory za použití vhodných materiálů - kámen, sklo, dřevo - , které patří k původním užitým materiálům. Plochá střecha je navržena jako zelená pochozí terasa přístupná díky terénu ze vstupní haly v přízemí.
Společenská část (východní křídlo se sallou terrenou) je přístupná samostatným vstupem a průchozí do zahrady.
Vertikální komunikace jsou využity stávající, hlavní schodiště je doplněno o osobní výtah o čtyřech stanicích. Reprezentační část - východní křídlo- je propojeno stávajícím točitým schodištěm.
Důležitá je i rehabilitace zahrady, kterou uvažujeme zachovat v původním duchu, pouze obohatit o nové dřeviny, ale hlavně zapojit v co největší míře do běžného života zámku. Toho bude dosaženo využíváním východního křídla v 1.NP ke společenským setkáním a hlavně umístěním vstupu a předprostoru bazénu do míst dnešní terasy.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 30.08.14
Návštěvnost: 24984 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
pěkné Michal 01.09.14 11:12
autor? drbna 01.09.14 13:15
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.