Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bytový dům AIA

Autor: Arhitektuuribüroo KOSMOS | Ott Kadarik, Villem Tomiste, Mihkel Tüür
Adresa: Vana-Viru 1, Linnmaja, Tallinn, Estonsko | mapa
Projekt: 2003 Realizace: 2009
Užitná plocha: 5500 m²

Pětipodlažní bytový dům se nachází na okraji historického centra Tallinnu. Z ulice není dům příliš dominantní. Ve svém kontextu se ani nezdá být příliš vysoký. Dynamicky poskládaná hmota domu je situována při severním a západním okraji pozemku. V souvislosti s některými historicky cennými stavbami vytváří nový objekt obdobné prostředí složené z malých propojených jednotek, charakteristických pro architektonickou podobu starého města. Každý z apartmánů má velkou terasu a přináší do samotného centra města typologii rodinné vily. Přízemí domu se do ulice otevírá řadou obchodů. Konstrukce domu je tvořená kombinací železobetonových a ocelových prvků. Nenosné stěny mají kamenný obklad, čímž reagují na okolní kamenné domy v historickém centru a vytváří objekt vizuálně menším. Vykonzolované podhledy domu jsou obloženy dřevem, čímž se snaží navázat na sousední dřevěné domy. Objekt vytváří vnitřní městu/krajinu nabízející mnoho různých podob a kvalit.
Kosmos
Zdroj: Tomáš Berka
Vložil: Petr Šmídek, 24.07.14
Návštěvnost: 24921 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.