Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Park Diagonal Mar
Parc de Diagonal Mar

Autor: EMBT Arquitectes Associats | Enric Miralles, Benedetta Tagliabue
Spolupráce: Elena Rocchi
Adresa: Carrer Llull 362, Sant Martí, Barcelona, Španělsko | mapa
Investor: Diagonal Mar / HINES
Projekt: 1997 Realizace: 2002
Plocha pozemku: 143000 m²

Park je svou velikostí srovnatelný s nedalekými třídami Avenida Diagonal a Calle Teulat, ale hlavně svým přímým napojením na pláž působí park daleko větším dojmem. Parkové úpravy se snaží o splynutí s městskou zástavbou pomocí soustavy cest připomínajících větvení stromů. Hlavní třída spojuje Avenida Diagonal přímo s pláží, přičemž přímořskou okružní cestu kříží lávka pro pěší. Část této třídy, podobně jako další cesty procházející parkem, jsou postupně upravovány tak, aby vymezovaly jednotlivé zábavních oblasti pro jízdu na kole, kolečkových bruslích nebo odpočinkové zóny s lavičkami a pergolami.
Nejcharakterističtějším prvkem celého parku je obrovské jezero, rozlehlá plocha s různými vodotrysky, fontánami a bujnou vegetací obrůstající břehy a proměňující celé území na rekreační oblast s lodičkami a prvky vodní zábavy. Při výběru vegetace jsme se nechali inspirovat bažinatými oblastmi dotvořenými travnatým pahorky se stromovým příkrovem, který směrem k přiléhajícím ulicím zvětšuje svoji výšku a hustotu. Kovové trubkové konstrukce prochází napříč celým parkem a tvoří neobvyklou souhru světla a stínu. Na okrajích parku se nachází řada menších náměstí, kam jsou umístěny velké hliněné květináče s obkladem z keramických úlomků. Trubkové konstrukce se společně s obřími květináči mísí s původní vegetací.
EMBT
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 07.07.14
Návštěvnost: 17400 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.