Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hospodářský objekt Farma Poříčí

Autor: Studio A s.r.o. | Karel Kupec
Spolupráce: Pavel Sochorek
Adresa: Služátky 25, Pelhřimov, Česká republika | mapa
Web: www.hotel-farma.cz
Realizace: 2013 Zastavěná plocha: 142 m²

Ubytovací a restaurační komplex nazvaný Farma Poříčí u Pelhřimova si vynutil u tří nově zbudovaných rybníků vytvořit hospodářské zázemí, které bude sloužit chovu drobného domácího zvířectva. Farma chová ovce a kozy, slepice, perličky, kachny a králíky. Základní myšlenkou bylo vytvořit dvě budovy s dvorem, které citlivě koncentrují chovnou činnost do uzavřeného prostoru, a přitom prostřednictvím voliér ukázat některé domácí zvířectvo.
Základem areálu Farma Poříčí je komplex restaurace, kavárny a ubytovacího zařízení, které bude v budoucnu doplněno konferenčním střediskem. Toto tvoří malý sídelní útvar s možností příjezdu, parkování a výhledu do krajiny. V blízkosti jsou zbudovány tři rybníky, které s přilehlou loukou vyzývají ke krátkým procházkám a tak umístění hospodářského zázemí k těmto rybníkům bylo logické. Tvarová kompozice využívá základních linií lidové architektury a materiálově využívá místních zdrojů - kámen a dřevo. I když je použito historické tvarosloví, je na stavbě vidět snaha o moderní architekturu.
Štíty jsou obloženy místním kamenem, ten je použit také na zídky dvora. Samotné konstrukční jádro objektů je vyzděno z pórobetonových tvárnic a obloženo impregnovaným dřevem. Krov je klasický vázaný a krytinu tvoří Cembonit  v tmavě šedé barvě. Jedno křídlo hospodářství skýtá přístřeší uvedenému zvířectvu, jednotlivé partie jsou děleny dřevem, popř. pletivem. Druhé křídlo slouží pro garážování drobné techniky.
Použité proporce, materiály, podélné posunutí obou křídel, vytvoření dvora a samotné usazení do terénu vytváří dojem, že stavení vyrůstá mezi rybníky a tvoří s nimi jednotný celek.
Projekt
Fotograf
Jiří Ernest
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 24.06.14
Návštěvnost: 35237 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
závidím... Kateřina Novotná 23.06.14 21:14
Taky bych se zvířátky měnila Mh 24.06.14 12:31
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.