Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kancelářská budova Knauf
Budynek biurowy Knauf w Brzeziu

Autor: M. i A. Domicz pracownia architektury | Antoni Domicz, Małgorzata Pizio-Domicz
Spolupráce: Marta Pizio
Adresa: Norweska 1, Dobrzeń Wielki, Brzezie, Polsko | mapa
Web: www.norgips.pl
Projekt: 2006-07 Realizace: 2008-09

Administrativní budova se nachází ve fungujícím průmyslovém areálu továrny produkující sádrokarton a výrobky založené na jeho bázi. Celý areál leží v těsné blízkosti tepelné elektrárny a pro výrobu se používají vedlejší energetických produkty vznikající při elektrárenském provozu.
Pro potřeby pracovníků vedení firmy byl vybrán nevyužívaný sklad. Jednoduchá budova s obdélníkovým půdorysem, železobetonovou konstrukcí a zastřešená plochou střechou. Po důsledném očištění budovy skladu od nánosu nejrůznějších přístaveb a dostaveb zůstala kvádrová forma s rytmicky členěná otvory oken a vrat. Architekti se rozhodli vnější asketický vzhled domu zachovat a autorsky významně vstoupili pouze do vnitřního prostoru budovy. Původní výplně otvorů nahradili nedělenými okny zajišťující komfortní osvětlení dvoupodlažní dispozice. Do původní budovy vložili dvoupatrový blok kanceláří ze skla a oceli. Princip "domu v domě" je zde uplatněn velmi důsledně, nejenom v podobě skleněných budek kanceláří, ale i v mnoha další detailech. Bílá barva fasády odkazuje materiál, který je hlavním výrobním artiklem firmy. Bílá se také výrazně uplatňuje i v interiéru, kde je kontrastně doplněna šedivě natřenými konstrukcemi z oceli.
Kancelářská budova v Brzezie je příkladem zdárné konverze průmyslového objektu k novému účelu. Rekonstrukce vrátila do života odžitý a nepotřebný objekt, pro který se našel účel související s provozem výrobní firmy.
Zdroj: Vladimír Balda
Vložil: Petr Šmídek, 05.11.13
Návštěvnost: 25032 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.