Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Byt s modrým obrazem

Autor: Ondřej Lipenský, Andrea Jašková, Jitka Šívrová
Adresa: Hradec Králové, Česká republika
Realizace: 2013

Byt se nachází ve 100 let starém činžovním domě poblíž historického centra Hradce Králové. Dispozice před rekonstrukcí nesla několik problémových zásahů ze 70. let. Prostory působily stísněně a sešle. Na podlahách staré linoleum znehodnocující původní povrchy, zkorodovaný odpadní rozvod, rozpraskané omítky atp.
Cílem návrhu bylo prostory zjednodušit, prosvětlit a vnést do nich přehlednost. Jasné členění na velkorysou společenskou část s přístupem na balkón, a intimní ložnici s výhledem do tichého dvorku.
Společenská část bytu je tvořena několika dominantními prvky. V čele místnosti je velká mapa světa s policemi-rovnoběžkami. Investor často cestuje. Při návratu ze zahraničí ukládá na police upomínkové předměty do míst, odkud se vrátil. Na protilehlé stěně je velký obdélník tabule. Návštěvy tu svému hostiteli mohou zanechat vzkaz. Třetím prvkem je velká stěna s vloženou kuchyní. Ta funguje současně i jako bar s policí na zadní podsvícené stěně.
Ložnice má vlastní sociální zázemí. Je tu dostatek úložných prostor pro dva lidi. Podél postele jsou zapuštěné police sloužící jako malé knihovničky i odkladní plocha pro hrnek.
Hlavními materiály bytu jsou černě natřené dřevotřískové desky na podlaze a bílý laminát skříněk. Jednoduchý kontrast černé a bílé nechává přirozeně vyznít všechny prvky, které do interiéru vloží jeho obyvatelé, ať už to jsou knížky, předměty na rovnoběžkách, závěsy atp. Výsledná barevnost a dojem z interiéru je tak odrazem života jeho obyvatel.
Ondřej Lipenský
Projekt
Fotograf
Jiří Ernest
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 07.06.14
Návštěvnost: 33283 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Podlaha Matej Farkaš 06.06.14 13:32
WC JH 12.06.14 11:24
Například proto... Winter 12.06.14 15:10
RE Například proto... Šimon Kopic 12.06.14 23:22
modrá je dobrá ludvika kanická 16.06.14 14:54
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.