Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
 picture
Autor: ASGK Design, s.r.o. | Gabriela Kaprálová, Magda Říhová
Spolupráce: Petr Macháček, Vítek Donát
Adresa: Václavské Náměstí 773/4, 1, Praha, Česká republika
Investor: Astreup s.r.o.
Projekt: 2010 Realizace: 2011

Palác Astra je první funkcionalistickou památkou postavenou v roce 1925-27 na území Prahy podle projektu významného českého architekta Ludvíka Kysely pro továrníka a obchodníka Augusta Lindta. Zajímavostí stavby je spojení progresivního funkcionalistického konceptu budovy s pseudo-rokokovou štukovou výzdobou bývalé kavárny Astra v 1. patře a vinárny Cariocca v 1. suterénu od berlínského architekta Paula Sydowa.

V posledních letech před rekonstrukcí bylo v prvních 4 patrech umístěno knihkupectví Kanzelsberger s kavárnou. Horní patra sloužila jako kanceláře, v suterénech byla situována vinárna Cariocca a technické zázemí domu. Zázemí a technologie objektu vyžadovaly rozsáhlou modernizaci.

Po přestěhování knihkupectví stál před majitelem objektu nelehký úkol najít vhodného nájemce do atraktivních prostor parteru a 1. patra. K jeho nalezení významným způsobem přispěla počáteční spolupráce s naším ateliérem a zpracování tzv. „Feasibility Study“. Součástí studie byl, krom jiného, odhad investičních nákladů v souvislosti s různými přístupy k technickému zhodnocení budovy a zpracování několika variant provozů budovy (obchody, restaurace, bankovní pobočky) pro účely nalezení vhodného nájemce.

Ateliér ASGK Design se podílel na rekonstrukci této významné památkově chráněné budovy jako autor provozní koncepce a generální projektant. Nedílnou součástí projektu byl stavebně-historický průzkum a návrh restaurátorských prací, se kterými má náš ateliér mnohaleté zkušenosti.

Přízemí až třetí podlaží slouží v současné době jako pobočka banky (Raiffeisen Bank). Kancelářské prostory jsou situovány ve 4. - 7. podlaží. Součástí rekonstrukce byla modernizace kotelny a strojoven chlazení v suterénu a na střeše budovy, také modernizace elektroinstalace (osvětlení, systému kontrolovaného vstupu, bezpečnostních i požárních systémů, datové sítě).

Fotografie: P. Pszczolka
Zdroj: ASGK Design, s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 25.05.14
Návštěvnost: 29025 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.