Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
CPI City Center Olomouc a Clarion Congress Hotel Olomouc****

Autor: K4 a.s. | Vladimír Pacek, Zbyněk Zavřel, Pavel Stříteský, Jan Bouchal
Autor interiérů: Hexaplan International spol. s r.o. | Dan Mrkos
Spolupráce: Martin Kyselovič, Petr Sotona, Tomáš Hejl
Adresa: Jeremenkova 36, Olomouc, Česká republika | mapa
Web: www.cpicitycenter.cz/olomouc/
Investor: Olomouc City Center, a.s., člen Czech Property Investments a.s.
Realizace: 2011-13 Užitná plocha: 22700 m²

Růst významu města Olomouce jako správního a obchodního centra střední Moravy je významně reprezentován výstavbou nových budov v prostoru před hlavním vlakovým nádražím. Ke každému většímu nádraží vždy neodmyslitelně patří také hotel. Na místě chátrajícího hotelu Sigma a kulturního domu z počátku osmdesátých let minulého století tak vyrostl moderní komplex budov, jehož součástí je původní rekonstruovaný hotel, nová administrativní budova a nové kongresové centrum.
Jedenáctipatrová hmota hotelu tvoří dominantu přednádražního prostoru a současně poskytuje svým hostům zajímavé výhledy. Jeho jednoduchá fasáda s bílou omítkou je členěna kontrastním nepravidelným vertikálním pásem okenních otvorů. Dominantní nároží je akcentováno římsami s integrovaným nočním LED osvětlením. Převýšený vstup do hotelové haly navazuje na velkorysé venkovní schodiště s letní terasou restaurace, zatímco terasa lobby baru je tvořena lehkou ocelovou konstrukcí. Parter domu je sjednocen repasovaným travertinovým obkladem z původní budovy. Hotel nabízí celkem sto dvacet šest dvoulůžkových pokojů, včetně dvou apartmá a jednoho business apartmá. Organizátoři akcí mohou využít polyfunkční variabilní sál s kapacitou až jedenáct set osob a další tři salónky s kapacitou až tři sta osmnáct osob. K dispozici je dále restaurace pro čtyři sta padesát hostů, lobby bar a rozsáhlé foyer. V rámci relaxačních služeb je k dispozici také fitness a wellness centrum. Hoteloví návštěvníci mohou využívat podzemní garáže a obchody a služby v sousedních administrativních budovách. Ve vnitrobloku umístěné kongresové centrum vymezují směrem ze třídy Kosmonautů a z nároží Masarykovy třídy kancelářské budovy s obchodním parterem. Oválný tvar budovy kongresu je vizuálně podpořen fasádním horizontálním vzorem "zlatého deště". Fasádu administrativní budovy tvoří pravidelný skládaný plášť z cementovláknitých desek s plasticky i materiálově zvýrazněnými okenními otvory. Komplex dále zahrnuje podzemní parkování ve dvou patrech a venkovní parkovací stání. Celý komplex nabízí celkem šest tisíc sedm set metrů čtverečních kancelářských, šest set osmdesát metrů čtverečních obchodních ploch a sto třicet jedna parkovacích stání. Výhodná poloha projektu zaručuje snadnou dostupnost do centra města linkami MHD a současně rychlé napojení na hlavní dopravní tahy regionu.

Hotel disponuje celkovou kapacitou 126 pokojů a apartmánů, s konferenční kapacitou až pro 1 400 delegátů, přičemž největší sál je až pro 1 100 delegátů, restaurací s kapacitou 100. Zázemí k relaxaci nabízí wellness centrum s whirlpool, finskou a parní saunou a pivními lázněmi.


Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 07.05.14
Návštěvnost: 36497 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.