Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zahrada výtvarného umění

Autor: Tadao Ando
Adresa: 1-26 Shimogamo Hangi-cho, Sakyo-ku, Kjóto, Japonsko | mapa
Web: www.toban-meiga.seesaa.net
Projekt: 1990-92 Realizace: 1993-94
Užitná plocha: 212 m² Zastavěná plocha: 28 m²
Plocha pozemku: 2824 m²

Muzeum pod otevřeným nebem představuje reprodukce obrazů slavných francouzských malířů. Umělecká díla svou velikostí odpovídají originálům (Cesta s cypřiši pod hvězdami od Vincenta van Gogha nebo Na terase od Pierre-Auguste Renoira jsou však čtyřnásobně zvětšené – pozn.překl.). Aby mohla být díla vystavována venku, jsou obrazy přeneseny na porcelánové desky. Umělecká zahrada je koncipována jako oáza s 'evropským nádechem' ležící uprostřed chaosu prastarého hlavního města Japonska. 'Zahrada' využívá světlo, vodu a současné materiály jako sklo a beton, čímž navozují klid a vyrovnanost tradiční japonské architektury. Vybrané evropské malby byly přeneseny na keramické panely (nejúchvatnější jsou Monetovy Lekníny oživené stékající vodou). Celým pozemkem prochází dvojice ramp, které se postupně zanořují pod úroveň ulice a vytváří náhodné momenty pro setkávání návštěvníků s uměním. Galerii lze chápat jako moderní výklad tradiční japonské zahradní procházky, kde cesta postupně odhaluje neočekávanými způsoby mystické scenérie.
V zahradě je instalováno celkem osm děl zahrnující Michelangelův Poslední soud nebo svitky mnicha Toba Sōjō z 12. století s jeho polidštěnými žabáky. Jde o první uměleckou zahradu na světě, která se celá rozkládá pod širým nebem. Během sestupování po rampách do druhé suterénu se můžete těšit z jedinečné kompozice či zvuků malého a velkého vodopádu. Z muzea lze hledět do nedaleké botanické zahrady a připadat si tak jako jako uprostřed hlubokého lesa.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 26.03.14
Návštěvnost: 15409 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.