Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kulturní centrum Riudaura
Centro cultural Riudaura

Autor: RCR Arquitectes | Rafael Aranda, Carme Pigem, Ramón Vilalta
Adresa: Placa Tiradors, Riudaura, Španělsko | mapa
Investor: Ayuntamiento de Riudaura
Realizace: 1994-99

Riudaura je vesnička s méně než pěti sty obyvateli ležící poblíž Olotu. Jedinými veřejnými budovami v obci jsou kostel a radnice. Místní zastupitelstvo se rozhodlo rozšířit veřejné dění novými prostory ke kultuře, volný čas a sportovní aktivity. Zvolené místo pro vybudování kulturního centra se nachází v mírně zapuštěném pozemku při vstupu do města s výhledem na kostelní věž. Největší výzvou bylo vytvořit prostředí schopné absorbovat rozmanité aktivity v jedinečném sociálním kontextu a krajině. Společenské centrum je blízké svým uživatelům svojí horizontalitou, která je protiváhou vertikály kostela. Budova je umístěna napříč pozemkem, což umožnilo uvolnění místa pro veřejné náměstí. Plocha před objektem je vydlážděná betonem s příměsí čediče a ocelovými pláty. Vzniklo tím místo ke hrám, tanci a sportu. Přední i zadní veřejné prostory jsou vzájemně propojené řadou temných a hlubokých průchodů přiléhajících k domu. Strohá kvádr, který je zvenku chráněný kovovým přístřeškem a obložený zoxidovanými ocelovými pláty, uvnitř obsahuje výstavní galerii, bar a víceúčelový sál pro pořádání divadelních představení a společných setkání. Jeviště sálu lze využít také k aktivitám pod širým nebem.
RCR Arquitectes
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 20.04.13
Návštěvnost: 13993 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.