Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Espacio Barberí

Autor: RCR Arquitectes | Rafael Aranda, Carme Pigem, Ramón Vilalta
Adresa: Fontanella 26, Olot, Španělsko | mapa
Web: www.labarcrarquitectes.cat
Investor: RCR Arquitectes
Realizace: 2004

Espacio Barberí je přestavba slévárny uprostřed Olotu na nové sídlo španělského ateliéru RCR Arquitectes. Místo, které původně sloužilo k odlévání kostelních zvonů a ruční výrobě soch, je nyní značně zašlé. Původní výraz zůstal v maximální míře zachován. Nové zásahy jsou minimální a nejvíce na sebe upozorňuje horní prosklená nástavba v uliční fasádě. Původní materiály – dřevo, kámen a cihla – jsou nově kombinovány se sklem a především ocelí, která byla použita na okenní rámy, zařízení nábytkem a podlahy.
Slévárnu tvoří tři rozdílné hmoty obklopující zadní nádvoří. První část obsahuje vstup, dvoupodlažní knihovnu a rozlehlou místnost s dřevěnými trámy a střešními světlíky; tento prostor byl využíván jako hlavní dílna staré slévárny. Tato část by se měla brzy proměnit ve výstavní sál vybavený audiovizuální technikou a od knihovny by měl být oddělený závojem ze zkroucené ocelové pásoviny. Souběžně s tímto objektem se nachází druhé křídlo obsahující pracovní místa uspořádaná kolem dlouhých vykonzolovaných stolů. Na závěr třetí část představuje samostatně stojící pavilon vynášený štíhlými litinovými sloupy, kde se v současnosti nachází jednací místnost s velkým stolem z broušených ocelových desek.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 20.04.14
Návštěvnost: 26774 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.