Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Café Peroutka

Autor: monom | Michal Bernart, Igor Hobza, Josef Kubát, Zuzana Kubová, Tomáš Pilát, Dominik Císař
Adresa: Jindřišská pasáž, Jindřišská 5, Nové Město, Praha, Česká republika
Web: www.cafeperoutka.cz
Realizace: 2013

Ve spolupráci s PR klinikou vznikl nový koncept café PEROUTKA nesoucí jméno prvorepublikového novináře a spisovatele Ferdinanda Peroutky. Klient si přál změnit stávající koncept své restaurace, vytvořit světlejší a otevřenější prostor v rámci limitovaného rozpočtu. Hlavní idea kavárny pracuje s odkazem nejvýznamnějšího českého žurnalisty 20. století Ferdinanda Peroutky, současně by měla navazovat na kavárenskou tradici první republiky. Návrh interiéru se inspiroval v českém předválečném umění, designu a architektuře. Přestože se z Jindřišské pasáže nevytratil ráz třicátých let, v samotném interiéru kavárny se bohužel nezachovalo mnoho původních prvků. Nicméně některé části interiéru byly realizovány tradičními technologiemi, např. válečkovaný dekor lipového listu, trubicový neon.  Současná geometrie dřevěného podhledu je reminiscencí českého kubismu a propisuje se do všech místností kavárny. Navíc má akustickou funkci a kryje necitlivě osazené výustky vzduchotechniky dřívější rekonstrukce. Interiér je vybaven knížkami z antikvariátu, které by neměly být jen dekorací, ale návštěvníci si jimi mohou listovat a číst si v nich. Cílem návrhu bylo vytvořit charismatické a inspirativní prostředí, klidnou oázu uprostřed rušného centra.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 18.04.14
Návštěvnost: 33702 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.