Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Skleněný statek
De Glazen Boerderij

Autor: MVRDV
Umělecká spolupráce: Frank van der Salm
Adresa: De Glazenboerderij 1, Schijndel, Nizozemí | mapa
Web: www.deglazenboerderij.com
Investor: Remmers & van den Brand
Realizace: 12.2012 Užitná plocha: 1600 m²

Tržní náměstí ve Schijndel bylo výrazně poničeno na sklonku druhé světové války během výsadkové operace Market Garden, kdy bylo cílem spojenců obsadit v pohraniční holandská města Arnhem a Nijmegen. Po skončení války bylo zničené náměstí cílem řady přestaveb a rekonstrukcí. Také Winy Maas z rotterdamského ateliéru MVRDV předložil v roce 1980 místnímu zastupitelstvu svůj návrh, který byl o dvacet let přijat a po dalších dvanácti letech mohl na náměstí vzniknout nový objekt mezi hlavní třídou, kostelem a radnicí. Objekt s rozlohou 1600 m² je celý obložen skleněnými panely s fotografickým potiskem. Uvnitř domu se nachází komerční funkce jako restaurace, obchody a wellness centrum. Výsledný tvar domu předem definoval úřad městského plánování stejně jako podobu, která se měla blížit tradičním statkům ve Schijndel. Proto se MVRDV rozhodli všechny dochované místní farmy přeměřit a analyzovat, aby mohli z nasbíraných dat vzniknout 'ideální' průměr. Ve spolupráci s umělcem Frankem van der Salmem všechny dochované statky nafotili a poskládali obraz 'typické farmy', který pak vytiskli na 1800 m² skleněné plochy obvodového pláště.
MVRDV
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 21.12.12
Návštěvnost: 25804 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.