Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Požární stanice Santo Tirso
Bombeiros Voluntários de Santo Tirso

Autor: Álvaro Siza Vieira
Spoluautor: José Carlos Nunes de Oliveira
Spolupráce: Marco Rampulla, Pablo Elinbaum, Patrícia Teixeira, José Pedro Silva

Adresa: Rua Celanova, Santo Tirso, Portugalsko | mapa
Web: www.area17.pt/ahbvt
Investor: Associação Humanitária Bombeiros Voluntários de Santo Tirso
Náklady: 1 100 000 Euro Realizace: 2002-12
Užitná plocha: 1400 m² Plocha pozemku: 3800 m²

Santo Tirso je čtrnáctitisícové město na severu Portugalska, které vzkvétá díky textilnímu průmyslu a telekomunikačním společnostem. Sizova požární stanice vyrostla v nově vyrůstající rezidenční Quinta de Geão na jihozápadním okraji města. Původní zbrojnice v centru města by v případě požáru nezvládla dostatečně rychle zareagovat v okrajových částech, a proto se rozhodlo vybudovat zde novou stanici. Pro Sizu, který za pět dekád profesního života má za sebou desítky realizace a při slavnostním otevření stavby slavil osmdesátiny, se jedná o jeho první požární stanici. Výsledná kompozice garáží, služebny, technické budovy a strážní věže vytváří dokonalé prostředí k efektivnímu vykonávání náročné profese hasiče, ale zároveň poskytuje obsluze dostatek komfortu.
Do objektu se vchází zúženým krčkem mezi betonovou garáží a cihelnou služebnou. Zatímco garáž tvoří jeden rozlehlý prostor, tak zázemí pro hasiče je rozvrženo do tří pater: v podzemí jsou technické místnosti, přízemí obsahuje vstupní lobby, recepci, kuchyňku a kanceláře a v horním poschodí je služebna, ubytovna a šatny s hygienickým zázemím. Rozjasněný interiér tvoří bílé stropy, světlešedý nátěr soklu a šedá stěrka na podlahách. Sterilnímu prostředí dodává přívětivý vzhled nábytek s masivního dřeva, který rovněž vzešel ze Sizova návrhu.
Autor: Petr Šmídek, 08.03.14
Návštěvnost: 30181 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.