Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Prodejna R70

Autor: Jan Zelinka, David Wittassek
Adresa: Rolnická, Opava, Česká republika
Realizace: 2002 Zastavěná plocha: 144 m²
Obestavěný prostor: 1083 m³

Umístění stavby
Objekt se nachází na pozemku ve tvaru nepravidelného lichoběžníku. Pozemek je rovinný a je napojen na všechny dostupné inženýrské sítě. Novostavba vzorkové prodejny je umístěna na parcelách č. 5/1, 5/2 a 3/1 k.ú. Kateřinky u Opavy ulice Rolnická. Novostavba je situována při jihozápadní hranici předmětné parcely. V zadní části parcely jsou situována odstavná parkovací stání zaměstnanců a zákazníků.

Architektonické řešení
Objekt vzorkové prodejny je dvoupodlažní nepodsklepený zastřešený plochou střechou s přesahem do dvorní části. Objekt je postaven na téměř čtvercovém půdoryse.
Navržené architektonické řešení objektu vychází z kombinace tří základních použitých materiálů - keramický obklad, sklo a dřevo. Tyto materiály koncepčně určují základní výrazové atributy objektu - kombinaci plných a prosklených ploch, střídání struktur a zvýraznění průběhu primárních nosných konstrukcí. Princip krabice, která je v přední části vyztužená čtyřmi sloupy, jež nesou horní dřevěnou část. Spodní výplňová část je navržena transparentně tak, aby vystavené zboží mohlo upoutat eventuální klienty nebo kolemjdoucí.

Dispoziční řešení
V I.NP objektu jsou umístěny prodejní plochy, kde je vytvořena stálá expozice s vystaveným zbožím a prodejním pultem situovaným u vstupu do prodejny. Vše je orientováno k ulici a dále je v zadní části objektu umístěno technické a hygienické zázemí vzorkové prodejny.
Přístup do II.NP je navržen po ocelovém schodišti u prosklené části fasády.
Ve II.NP je rovněž situována prodejní plocha - galerie se vzorovou koupelnou pro klienty a dále kancelář a zasedací místnost. Přístup na terén je zajištěn také ze II. NP po venokvním schodišti umístěném na zadní fasádě domu.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 15.08.05
Návštěvnost: 52937 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.