Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bytový dům Forsterstrasse
Mehrfamilienhaus Forsterstrasse

Autor: Christian Kerez
Adresa: Forsterstrasse 38, Curych, Švýcarsko | mapa
Realizace: 2003

Pětipodlažní bytový dům v poklidné rezidenční čtvrti na severu Curychu je pozoruhodný nejen z architektonického hlediska nebo způsobu řešení vnitřních dispozic, ale především po konstrukční stránce. Odvážené vykonzolované stropní desky se tu snoubí s vzájemným prolínáním jednotlivých místností bytů. Čistotu celého návrhu lze snáze pochopit díky absenci detailů. Pouze holé betonové stěny a rozměrné okenní tabule s výhledem do okolní přírody. Hmota domu ustupuje od uliční čáry. Spočívá na zvýšené plošině a od okolí dům dělí neproniknutelná hradba stromů a křovin. Jediným přístupem je betonový tunel zahloubený zelného svahu. Autem se po rampě sjede do prostorné garáže, kde se nachází stání pro všechny obyvatele domu. Pěší se po pohodlném schodišti dostanou do centrální haly, odkud vedou cesty do jednotlivých bytů. Stropní desky nad terénem vytváří abstraktní geometrickou kompozici. Při pozornějším pohledu lze spatřit rozdělení dvou hlavních podlaží a podkroví na celkem pět různě velkých bytů. Jednotlivé prostory v bytě však nejsou klasicky rozděleny do pokojů, ale zůstávají vzájemně propojené. Zatímco vstupní část v podzemí působí spíš introvertním dojmem, tak prosklené fasády bytů jsou v maximálně míře otevřené.
Autor: Petr Šmídek, 17.09.12
Návštěvnost: 19534 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.